1178 (778) 2015-01-23 - 2015-01-29

Witaj na świecie, Maleństwo!

Taki tytuł nosi poradnik dla gdyńskich rodziców. Wydawnictwo, w przystępnej formie informuje, jak prawidłowo powinno rozwijać się ich dziecko, od momentu narodzin do szóstego roku życia, miesiąc po miesiącu.
Rodzice uzyskają z tej broszury odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Dowiedzą się między innymi, jakie objawy wymagają konsultacji specjalisty i gdzie szukać pomocy. Zgłaszają się do nas zaniepokojeni rodzice dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością, ale i tych całkowicie zdrowych. Rodzice, którzy odwiedzają gdyńskie przychodnie martwią się, że ich dzieci nie mówią, mają wadę wymowy, obawiają się o autyzm lub inne poważne schorzenia - mówi autorka poradnika lekarz pediatra Magdalena Kownacka i dodaje, że dużą rolę odgrywa dzisiaj Internet. Co chwilę pojawiają się artykuły dotyczące dziecięcego zdrowia. Na ich podstawie rodzice doszukują się objawów u swoich pociech, to nie jest dobre, dlatego postanowiłyśmy opracować ten poradnik.
Poradnik powstał z inicjatywy Urzędu Miasta Gdyni, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, we współpracy z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz pomocy dziecku i rodzinie: Poradnią Psychologiczną numer 3 w Gdyni oraz Centrum Rehabilitacji Ośrodkiem Wczesnej Interwencji prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdyni. Wieloletnie doświadczenie specjalistów z obu placówek wskazuje na wzrastające potrzeby rodziców w zakresie informacji dotyczących prawidłowego rozwoju małego dziecka.
Witaj na świecie, Maleństwo zostało wydane dzięki w nakładzie 4 i pół tysiąca egzemplarzy. Rodzice znajdą poradnik w szpitalach i przychodniach.

ikona