1181 (881) 2015-02-13 - 2015-02-19

Gdynia uroczyście obchodziła swoje 89. urodziny

10 lutego 1926 r. Rada Ministrów nadała Gdyni prawa miejskie. W 89. rocznicę tego aktu odbyły się liczne uroczystości.

Blisko 4 tys. seniorów spotkało się na urodzinowej gali w Gdynia Arena. Uczniowie Gdyńskiego Liceum Autorskiego, stowarzyszenie In Gremio i Kurier Gdyński zaprosili mieszkańców Gdyni na urodzinowy toast gorącą czekoladą. Rozdano ponad 1500 porcji tego słodkiego napoju. W dystrybucji pomagali piłkarze i rugbiści Arki Gdynia. Z kolei w Centrum Nauki EXPERYMENT zbudowano makietę Gdyni.

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta
, podczas której wręczono Medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni". Otrzymali je: Elżbieta Gurska, Sławomir Kitowski i dr inż. Zbigniew Zienowicz. Sylwetki laureatów przedstawiamy na stronie 2 Ratusza.
Ogłoszono także laureatów nagrody Przewodniczącego Rady Miasta „Czas Gdyni" za najlepszą inwestycję roku 2014.

„Czas Gdyni" to wyróżnienie Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni, które co roku przyznaje się gdyńskim inwestorom, osobom fizycznym lub prawnym za inwestycje, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju miasta.
Nagroda ma na celu popularyzację osiągnięć gdyńskich firm, a także zagranicznych inwestorów, którzy postanowili rozwijać się na terenie Gdyni. Tak jak w latach poprzednich i w tym roku konkurencja była duża.

Nagrodę „Czas Gdyni" za najlepszą gdyńską
inwestycję roku 2014 otrzymała spółka Łużycka Plus Investment za budynek biurowy Łużycka Plus przy ul. Łużyckiej 3 C. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał Invest Mariusz Swendrowski za halę montażowo-magazynowo-biurową  przy ul. Chwaszczyńskiej 133. Drugie wyróżnienie powędrowało do VISTAL GDYNIA za budynek produkcyjny przy Nabrzeżu Indyjskim.

Po raz trzeci przyznano nagrodę „Czas Gdyni" Architektura. Otrzymała ją Pracownia architektoniczna Jerzy Wilanowski za Salon samochodowy BMW przy ul. Druskiennickiej 1A.
  Wyróżnienia otrzymali Pracownia Architektoniczna Maciej Mariusz Magda za budynek mieszkalny Marco Polo przy ul. Beniowskiego 28 oraz zespół projektowy mgr inż. arch. Wiesławy Martyńskiej Ostrowskiej za budynek biurowy kl. A przy ul. Kieleckiej 5.

Gala

fot. Dawid Linkowski / Gdyńskie Centrum Sportu