1181 (881) 2015-02-13 - 2015-02-19

Pobiegną i pomaszerują na 89. urodziny Gdyni

Świętować 89. rocznicę nadania Gdyni praw miejskich można na różne sposoby. Jednym z nich jest bieganie W tym roku aktywnie świętować będziemy urodziny miasta nieco później niż zwykle, bo 21 lutego 2015 r. W tym dniu odbędą się Marsz i Bieg Urodzinowy. Do tego ostatniego zapisało się 6309 biegaczy.

Począwszy od lutego, dla wygody startujących wszystkie biegi GPX Gdyni 2015 odbędą się na zmodyfikowanej trasie. Umożliwi to wprowadzenie startów falowych, dzięki którym usprawnimy przepływ biegaczy w początkowych jej fragmentach - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Starty falowe oznaczają, że uczestnicy poszczególnych stref czasowych będą ruszać w minutowych lub dwuminutowych odstępach, a nie jak to miało miejsce do tej pory wszyscy na raz. Zmodyfikowana trasa wiedzie ulicami Waszyngtona, Tadeusza Wendy, Polską, następnie Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, ponownie Tadeusza Wendy i wzdłuż Placu Kaszubskiego aż do Świętojańskiej. Po jej pokonaniu biegacze zakręcają w al. Marsz. Piłsudskiego, a następnie Bulwarem Nadmorskim wracają na Skwer Kościuszki.

Medale GPX Gdyni od lat uznawane są za jedne z najpiękniejszych w całej Polsce. Także i w tym roku przygotowano coś specjalnego. Tegoroczny medal cyklu tradycyjnie składający się z czterech elementów, po złożeniu w całość stworzy figurkę podium wraz z trzema uczestnikami. W ten sposób chcemy podkreślić, że w gdyńskich biegach wszyscy są wygranymi, bez względu na osiągnięty wynik. Medal GPX Gdyni 2015 ma przypominać, że najważniejsze to czerpać radość z biegania w gronie innych miłośników aktywności fizycznej - zaznacza Marek Łucyk.

Nowością będzie w tym roku Bieg Malucha, czyli impreza dla biegających przedszkolaków i ich rodziców. Do przebiegnięcia - 180 metrów wzdłuż al. Jana Pawła II. Podobnie jak w poprzednich latach, wszystkie biegi cyklu GPX Gdyni poprzedzone zostaną Marszami Nordic Walking.

Jeden z tegorocznych sponsorów - firma Honda Gdynia - przygotowała dla uczestników GPX Gdyni specjalną nagrodę. Każdy, kto weźmie udział w przynajmniej trzech biegach całego cyklu,  i dotrze do mety weźmie udział w losowaniu nowej Hondy Jazz.

W związku z biegiem w dniu 21 lutego 2015 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w śródmieściu Gdyni.