1181 (881) 2015-02-13 - 2015-02-19

Strongman w Marynarce

Marynarka Wojenna dopiero pracuje nad odbudową swojej siły bojowej, ale w swoich szeregach już teraz ma wielu siłaczy. Jeden z nich - marynarz Bartłomiej Grubba z Komendy Portu Wojennego Gdynia - właśnie otrzymał powołanie do kadry Polski strongmanów. Będzie reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata w amerykańskim Ohio.

Dwudziestoośmiolatek nad tężyzną fizyczną pracuje już od 10 lat. Treningi zaczynał w prowizorycznej siłowni w garażu, do której sprzęt kompletował we własnym zakresie. Jest typowym samoukiem - wskazówki treningowe pozyskiwał z internetu, telewizji i prasy kulturystycznej. Pierwsze sukcesy zaczął osiągać w trójboju, jednak przełomem dla jego kariery okazał się udział w rywalizacji strongmenów w 2011 roku w Lęborku, gdzie zajął piątą lokatę.

Już po tych zawodach wiedziałem co chcę dalej robić w życiu. Poczyniłem starania aby pozyskać wyspecjalizowany sprzęt do ćwiczeń strongmen - mówi Bartłomiej Grubba. W moim garażu znalazły się między innymi: yok, walizki, 380-kilogramowa opona, dwie betonowe kule o wadze 135 i 150 kg, axel gryf, belka, zegar, platforma do martwego ciągu, 220-kilogramowy klocek betonowy - dodaje.

O powołaniu do Kadry Narodowej gdyńskiego marynarza zadecydowały wyniki uzyskane podczas Mistrzostw Polski Siłaczy 2014 w Międzyzdrojach. Bartłomiej Grubba będzie reprezentował Polskę podczas Międzynarodowych Mistrzostw Świata StrongMan Amatorów (Amateur StrongMan World Championships) w Ohio w Stanach Zjednoczonych w dniach 6-8 marca 2015 roku. Patronat nad zawodami objął sam Arnold Schwarzenegger.

Życzymy powodzenia - będziemy informować o wynikach.