Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1181 (881) 2015-02-13 - 2015-02-19

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym.
Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.
 
Lucyferka

Schorowaną Lucyferkę znaleziono w zsypie - jak śmieć. Miała zaledwie 5 miesięcy i bardzo, ale to bardzo bała się ludzi. A przerażony kot potrafi być straszny. Lucyferka prychała i fuczała, gdy tylko ktoś zbliżał się do klatki. Stąd wzięło się imię smolisto czarnej koteczki. To było w lipcu 2009 roku. Minęło 3,5 roku. Lucyferka w końcu zrozumiała, że nie chcemy jej skrzywdzić. Teraz sama zaczepia opiekunów, sprawdza co robimy, łasi się, chce być głaskana. Okazała się łagodnym, ale nieśmiałym kotkiem. Nie podchodzi do nieznajomych osób. Boi się brania na ręce. Dlatego do tej pory nikt nie zdecydował się jej przygarnąć. A szkoda. Lucyferka byłaby uroczą przyjaciółką.
Szukamy dla kici spokojnego domu, bez małych dzieci, w którym miałaby zapewnione towarzystwo drugiego kotka. Szukamy dla niej człowieka, którego nie zrazi jej płochliwy charakter i będzie zdecydowany zapracować na zaufanie naszej uroczej, nieśmiałej dziewczynki.