Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1182 (882) 2015-02-20 - 2015-02-26

Gdynia Playground ma szansę zostać najlepszą przestrzenią publiczną w Polsce

Był już wysoki stół, ogromny leżak plażowy, przerośnięty konik na biegunach, a w ubiegłym roku wielkie hamaki z rybackich sieci. Realizowany przez artystów z grupy PoCoTo projekt Gdynia Playground co roku podbija serca gdynian i turystów spacerujących bulwarem Nadmorskim. Teraz ma szansę zdobyć tytuł najlepszej przestrzeni Publicznej 2014 roku w Polsce.
Gdynia Playground został nominowany w plebiscycie Polski Krajobraz portalu http://www.sztukakrajobrazu.pl/. Konkurs wyróżnia najlepsze realizacje z obszaru architektury krajobrazu. Obok znanych z bulwaru Nadmorskiego instalacji, które w 2014 nosiły tytuł „Nastrajanie Miasta", o nagrodę główną rywalizują m.in. neon „Kocham Warszawę", aranżacja rynku w Jaworznie oraz ogród wertykalny na siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) w Warszawie.
Na ostateczny werdykt wpływ mają internauci, którzy mogą głosować do 5 marca 2015 roku za pomocą formularza na stronie www.sztuka-krajobrazu.pl
Cieszymy się z nominacji, bo świadczy ona o tym, że nasze działania są potrzebne, doceniane i mają coraz większy zasięg. Liczymy na głosy wszystkich Gdynian - mówią artyści ze stowarzyszenia PoCoTo. „Nastrajanie Miasta" było już czwartą edycją Gdynia Playground - imprezy, organizowanej dzięki wsparciu prezydenta Gdyni i Centrum Designu Gdynia. Co roku gości jest coraz więcej, mimo czasem nieprzewidywalnej nadmorskiej pogody. Bardzo satysfakcjonujące jest dla nas jako projektantów radość dzieci i entuzjazm dorosłych korzystających z naszych instalacji - opowiadają.