1182 (882) 2015-02-20 - 2015-02-26

Pierwsze urodziny Teatru Gdynia Główna

Kadr ze spektaklu „Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał? w reżyserii Ewy Ignaczak, fot. Bogna Kociumbas27 i 28 lutego 2015 r. Teatr Gdynia Główna będzie świętował pierwszy rok obecności na kulturalnej mapie Trójmiasta. Z tej okazji zaprasza wszystkich widzów - tych obecnych i tych przyszłych - do świętowania tego sukcesu! Roczek uczczony zostanie premierą wg opowiadania „Przemiana" Franza Kafki w reżyserii Ewy Ignaczak - Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak;

Obsada: Łukasz Dobrowolski, Karolina Gaffke, Jacek Panek, Małgorzata Polakowska;
Choreografia prologu: Przemek Jurewicz.

Spektakl wprowadza widza w pełen absurdu świat snu, w którym wszystko staje się możliwe i prawdopodobne. Przestrzeń, która organizuje działanie postaci, staje się interpretacją i strategią, tkanką emocjonalną przedstawienia. Niespodziewana i nagła przemiana tytułowego Gregora w robaka burzy utarty schemat życia rodziny Samsów, wywracając je do góry nogami i odsłaniając jego pęknięcia.

Kadr ze spektaklu „Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał? w reżyserii Ewy Ignaczak, fot. Bogna KociumbasAktualność tekstu Kafki i jego realizacji scenicznej demaskuje zasadę działania organizmu rodzinnego, w którym - jak w soczewce - skupia się obraz współczesnego społeczeństwa, gdzie jedno potknięcie pociąga za sobą lawinę katastrofalnych w skutkach wydarzeń. W którym „lekka niedyspozycja", „zawrót głowy niepozwalający wstać z łóżka" może zaprzepaścić całe lata rzetelnej pracy. Człowiek staje się częścią machiny systemu, bezużytecznym trybikiem, który można bez problemu zastąpić innym.

27, 28.02., godz. 19.00; bilety: 20/30 zł.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym repertuarem Teatru Gdynia Główna dostępnym na stronie:
www.teatrgdyniaglowna.pl.

Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

fot. Bogna Kociumbas