1183 (883) 2015-02-27 - 2015-03-05

Bieg Urodzinowy w Gdyni znów z rekordem!

Bieg Urodzinowy wystartował, fot. gdyniasport.plSzczególne okazje wymagają szczególnych obchodów. Gdynia 21 lutego 2015 r. uczciła 89 urodziny bardzo hucznie, a przede wszystkim - sportowo. W tegorocznym Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim wzięło udział prawie 5700 biegaczy, a także liczni miłośnicy nordic walking, młodzież szkolna oraz... kilkuletnie maluchy!


Tradycji stało się zadość Puchary dla najlepszych uczestników Biegu Urodzinowego, fot. Dawid Linkowski / gdyniasport.plGłówny bieg - jak co roku - poprzedzony został licznymi imprezami towarzyszącymi. Po raz kolejny nie zawiedli fani chodzenia z kijkami, którzy licznie stawili się na mecie Marszu Urodzinowego.
Również biegi młodzieżowe skupiły pokaźną rzeszę uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy mierzyli się ze sobą na skróconych dystansach, wspaniale się bawiąc i osiągając świetne wyniki. Nie zabrakło młodych zawodników z Trójmiasta i okolic, a także dalszych miejscowości - Kartuz, Helu czy Kościerzyny.
Prawdziwym hitem okazał się Bieg Malucha, w którym startowali najmłodsi zawodnicy. Każdy z nich biegł 180 metrów wzdłuż Mola Południowego. Naturalnie - wydatnie pomagali rodzice. Gratulujemy!

Młodzież szkolna startująca w Biegu Urodzinowym, fot. Dawid Linkowski / gdyniasport.pl Bieg Urodzinowy, fot. Dawid Linkowski / gdyniasport.pl

Rekord frekwencji w biegu głównym
Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dnia był bieg główny. Już po zamknięciu zapisów było pewne, że w 2015 roku padnie kolejny rekord frekwencji. I tak się stało! Na starcie zameldowało się niespełna 5700 osób, co w porównaniu z 4250 uczestnikami z zeszłego roku stanowi prawdziwy skok.
- Gdyńskie biegi z roku na rok stają się coraz popularniejsze wśród biegaczy - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - Wzrastająca frekwencja bardzo nas cieszy oraz zobowiązuje do tego, żeby czynić PKO Grand Prix Gdyni coraz lepszym - dodaje.

Bieg Urodzinowy wystartował, fot. gdyniasport.pl Bieg Urodzinowy wystartował, fot. gdyniasport.pl
Grycko i Paprocka pierwsi na mecie
W tym roku najlepszy wśród mężczyzn okazał się Tomasz Grycko, który na pokonanie dystansu 10 kilometrów potrzebował zaledwie 30 minut i 29 sekund. Drugi był Łukasz Kujawski (30:35), trzeci Marek Kowalski (30:44).
Pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Ewelina Paprocka. Gdyńską trasę przebiegła w 36 minut i 18 sekund. Druga była Martyna Adamczyk (36:44), trzecia Aleksandra Pochranowicz (36:57).

Zwycięzca Biegu Urodzinowego na mecie, fot. gdyniasport.pl Zmęczony uczestnik Biegu Urodzinowego na mecie, fot. gdyniasport.pl

Medal „Podium" dla wszystkich

Tegoroczny medal cyklu PKO Grand Prix Gdyni tradycyjnie składa się z czterech elementów, które po złożeniu w całość stworzą figurkę podium wraz z trzema uczestnikami. Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim był okazją, aby zdobyć pierwszą część. Medal otrzymali wszyscy uczestnicy biegu oraz imprez towarzyszących.
- W ten sposób chcemy podkreślić, że w gdyńskich biegach wszyscy są wygranymi, bez względu na osiągnięty wynik - mówi Marek Łucyk.

Uczestnicy Biegu Urodzinowego przed metą, fot. gdyniasport.pl Uczestniczka Biegu Urodzinowego na mecie, fot. gdyniasport.pl

PKO wkroczyło do gry!
Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim był pierwszym, w którym PKO wystąpiło jako sponsor tytularny imprezy. Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych.
Sponsoruje największe biegowe wydarzenia w kraju, m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Poznań Maraton czy biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć".

Uczestnicy Biegu Urodzinowego w drodze na metę, fot. gdyniasport.pl Uczestnicy Biegu Urodzinowego w drodze na metę, fot. gdyniasport.pl

Honda Jazz specjalna nagroda do wygrania w losowaniu, fot. Dawid Linkowski / gdyniasport.plBiegiem po Hondę

Jeden z tegorocznych sponsorów firma Honda Gdynia przygotowała dla uczestników PKO Grand Prix Gdyni specjalną nagrodę.
Każdy, kto weźmie udział w przynajmniej trzech biegach całego cyklu, będzie mógł wziąć udział w losowaniu nowej Hondy Jazz. Jeżeli nie wziąłeś udziału w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim wciąż masz szanse.

Do zobaczenia na starcie Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim 9 maja 2015 roku. 

Uczestnik Biegu Urodzinowego na mecie, fot. gdyniasport.pl Uczestnicy Biegu Urodzinowego w drodze na metę, fot. gdyniasport.pl

Uczestnicy Biegu Urodzinowego w drodze na metę, fot. gdyniasport.pl Uczestnicy Biegu Urodzinowego w drodze na metę, fot. gdyniasport.pl

Uczestnicy Biegu Urodzinowego na mecie, fot. gdyniasport.pl Uczestnicy Biegu Urodzinowego na mecie, fot. gdyniasport.pl

fot. Dawid Linkowski i gdyniasport.pl

ikona