1183 (883) 2015-02-27 - 2015-03-05

Medale mistrzostw w mini hokeja - najlepszym

W poniedziałek, 23 lutego 2015r., Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni oraz HUKS Niedźwiadki Gdynia zorganizowali V Turniej o Nieoficjalne Mistrzostwo Pomorza w kategorii Mini Hokej.
Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych rocznik 2003/2004 oraz rocznik 2005-2007, łącznie rywalizowało około 100 zawodników. Dużym wsparciem dla wszystkich zawodników był gorący doping przygotowany przez dzieci z gdyńskich szkół: SP 18, SP 35 oraz SP 42. W młodszej kategorii o złote medale walczyły drużyny: UKS Wikingowie Elbląg, UKS Bombers Malbork i HUKS Niedźwiadki Gdynia. W turnieju oprócz chłopców brały udział również dziewczęta: Nadia Ratajczyk z Malborka, Julia Grzelak, Olga Jaskulska i Oliwia Gruchalska z Elbląga oraz Julia Bogdańska i Krystyna Kuźmicz z Gdyni. Gdyńskie Niedźwiadki po zaciętej rywalizacji wywalczyły złote medale, srebro zawisło na szyjach zawodników z UKS Wikingowie Elbląg, a brąz powędrował do UKS Bombers Malbork.
W starszej kategorii bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z UKS 17 Olivia Gdańsk, którzy zasłużenie wywalczyli złote medale. Walka o drugie miejsce toczyła się do ostatniej minuty meczu pomiędzy UKS Bombers Malbork oraz HUKS Niedźwiadki Gdynia. Mecz zakończył się remisem, a o kolorze medalu zadecydowała ilość zdobytych bramek w poprzednich meczach. Ostatecznie srebrne medale wywalczyli zawodnicy z UKS Bombers Malbork, brązowe medale otrzymali gospodarze imprezy.
Organizatorzy turnieju dziękują serdecznie licznie przybyłej publiczności za gorący doping oraz rodzicom z HUKS Niedźwiadki Gdynia za przygotowanie przepysznego cateringu dla wszystkich uczestników turnieju. Osobne podziękowania kierują do Grupy Energa, która od lat wspiera sportowe szkolenie dzieci i młodzieży z terenu Gdyni w zakresie hokeja na lodzie.
Organizatorami turnieju byli: Młodzieżowy Dom Kultury z Gdyni oraz HUKS Niedźwiadki Gdynia.

ikona