Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1183 (883) 2015-02-27 - 2015-03-05

Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” -klubem PTTK roku 2014

21 lutego 2015 r. turyści z Oddziału PTTK Marynarki Wojennej podsumowali działalność turystyczną i krajoznawczą w 2014 roku. Przyznano też (po raz piąty) honorowe tytuły „Bałtycki Ster Turystyki Roku 2014" tym turystom i krajoznawcom, którzy w 2014 roku osiągnęli największe sukcesy w działalności turystyczno-krajoznawczej i rekreacyjno-sportowej. Po raz kolejny miejscem uroczystości był Klub 3. Flotylli Okrętów w Gdyni Oksywiu.
Podsumowując 2014 rok, wśród kilkuset imprez realizowanych w Oddziale PTTK Marynarki Wojennej do najważniejszych imprez rekreacyjno-sportowych należały:
- VI Mistrzostwa Polski PTTK - VI Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach. Największa impreza sportowa PTTK w kraju dla płetwonurków, dla dzieci i młodzieży i dla osób pływających w płetwach. Pomysłodawcą i organizatorem był Krzysztof Saracen prezes Morskiego Klubu Płetwonurków „Flota" Gdynia.
Ogłoszono zwycięzców poszczególnych kategorii między innymi:
Płetwal Roku 2014 - Agnieszka Pękala. W Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach, Agnieszka wspaniale i godnie reprezentowała Miasto Gdynię i Morski Klubu Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej, zdobywając złoty medal w VI Mistrzostwach Polski PTTK w długodystansowym pływaniu w płetwach w Gdyni na wodach Zatoki Gdańskiej 28 czerwca 2014 na dystansie 1900 m w kategorii junior starszy. Agnieszka otrzymała puchar - wyróżnienie specjalne dla najszybszej Gdynianki od Prezydenta Miasta Gdyni. Trenerem Agnieszki jest Krzysztof Saracen.
W trakcie uroczystości wręczono również nagrody przyznane na Centralnym Zlocie Turystów Wojska Polskiego odbywającego się w 2014 roku w Toruniu.
Przyznano najwyższe wyróżnienie dla Klubu Oddziału PTTK Marynarki Wojennej - tytuł „KLUB PTTK ROKU 2014" odebrał Morski Klub Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej, a dyplom za wybitne zaangażowanie otrzymał Krzysztof Saracen.

ikona