1183 (883) 2015-02-27 - 2015-03-05

Od Polonii do Polonii – 60 lat polskich Transatlantyków

Spotkanie z historią polskich transatlantykówNa kolejne spotkanie z historią polskich transatlantyków w ramach projektu Legenda Morska Gdyni zaprasza miasto Gdynia.

Ostatnie spotkanie z cyklu poświęcone będzie historii Polskiej Żeglugi Pasażerskiej. Od pierwszych parowców z lat trzydziestych - s/s Polonia, s/s Pułaski i s/s Kościuszko - po niezrealizowane nigdy projekty przedłużenia polskiej bytności na północnym Atlantyku z końca lat osiemdziesiątych. Od narodzin do schyłku polskiej floty pasażerskiej.

Historie prawdziwe, legendy, statki i ludzie... Organizatorzy przypomną niekiedy dramatyczne, czasem filmowe, a czasem heroiczne przygody polskiej floty pasażerów. Opowieści o emigrantach, polonusach, turystach i codzienności załóg hotelowych tworzących niepowtarzalny klimat podróży na naszych transatlantykach. Szczególne zaproszenie skierowane jest do członków załóg, pasażerów, pasjonatów polskiego morza.

Legenda Morska Gdyni zaprasza w sobotę, 28 lutego 2015 r. na godz. 17.00 do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, sala konferencyjna - parter, ul. Zawiszy Czarnego 1 B.

Plan spotkania:
„Od Polonii do Polonii" - opowieść poprzez dzieje polskiej floty pasażerskiej. Spotkanie z członkami załóg oraz pasażerami ostatnich transatlantyków, moderator - Aleksander Gosk (ok. 60 min);

Historia polskiej floty pasażerskiej w fotografii - pokaz multimedialny, Aleksander Gosk (ok. 20 min).
Partnerem spotkania jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Transatlantyk Polonia

ikona