1183 (883) 2015-02-27 - 2015-03-05

Sukcesy tyczkarki Agnieszki Kaszuby

W dniach 13 - 15 lutego 2015 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Lekkiej Atletyce.
Klub Lekkoatletyczny „Gdynia" reprezentowała czwórka tyczkarzy oraz dwóch kulomiotów. Jak zwykle rewelacyjnie zaprezentowała się tyczkarka Agnieszka Kaszuba, która wynikiem 380 zdobyła już piąty w swej karierze tytuł Mistrzyni Polski pozostawiając daleko w tyle swoje rywalki.
Natomiast w dniach 21-22 lutego na tej samej hali lekkoatletycznej w Toruniu rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Agnieszka Kaszuba, która aktualnie jest młodszą juniorką, rywalizowała z zawodniczkami o dwie kategorie wiekowe wyżej oraz starszymi o kilkanaście lat. Mimo to tyczkarka Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia" spisała się bardzo dobrze, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 390 co zapewniło jej brązowy medal w kategorii seniorek. Trzeba zaznaczyć, że Agnieszka skoczyła już trzykrotnie 390 w bieżącym sezonie halowym.
Wynik ten jest przepustką do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w lipcu tego tego roku w Kolumbii, pod warunkiem powtórzenia go na otwartym stadionie co obserwując aktualną dyspozycję Agnieszki nie powinno stanowić problemu. Zawodniczka atakowała wysokość 4 m, lecz mimo doskonałego przygotowania motorycznego nie była w stanie jej pokonać z powodu braku odpowiednich tyczek.
Agnieszka Kaszuba od sześciu lat trenowana jest przez Bogusławę Klimaszewską.

ikona