1184 (884) 2015-03-06 - 2015-03-12

Gdyńskie innowacje na targach Mobile World Congress w Barcelonie

Pomorski Park Naukowo Technologiczny Gdynia już dziesiąty rok z rzędu organizuje wspólne wyjazdy, stoiska targowe oraz zagraniczną promocję na największych targach branży ICT dla najbardziej obiecujących młodych firm z Pomorza. Gdyńskie innowacje z PPNT jadą do Barcelony i Hanoweru. To dwie światowe stolice nowoczesnych technologii, w których zaprezentują się innowacyjne firmy z Gdyni. Wśród produktów znalazło się urządzenie służące do rejestrowania ptaków w okolicach lotnisk a także system zliczający spojrzenia na bilboardy stojące przy ulicach.
Pomorski Park Naukowo Technologiczny Gdynia dziesiąty rok z rzędu organizuje wspólne wyjazdy na największe targi branży ICT dla najbardziej obiecujących młodych firm z Pomorza. Tym razem technologiczne nowości w Hiszpanii i Niemczech zaprezentują m.in. JIT Solutions, Gadmel, Trineo, Barobot (Tesag), Outdoor Analytics, HolonGlobe, Smart Media, Bioseco Multirejestrator (C2B) i TeleMobile. Mobile Word Congress w Barcelonie odbył się w dniach 2-5 marca, z kolei hanowerski CeBIT odbędzie się między 16 a 20 marca tego roku.
Każdego roku najnowsze i najbardziej zaawansowane projekty technologiczne skupione w PPNT Gdynia odbywają swoje premiery za granicą. Dla ich twórców to szansa na osiągnięcie kolejnych wymiernych korzyści na skalę globalną. Mogą uczestniczyć w ważnych wydarzeniach, gdzie obecna jest światowa czołówka, łącznie z gigantami technologicznymi jak IBM, Samsung, czy Google, i jednocześnie na żywo śledzić najnowsze trendy w branży. To także okazja na pozyskanie nowych kontaktów, partnerów biznesowych i budowanie wizerunku marki w międzynarodowym środowisku. To jeden z podstawowych elementów wieloletniego planu wsparcia rozwoju gdyńskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych.