1184 (884) 2015-03-06 - 2015-03-12

Międzynarodowy Tydzień Douli - wsparcie dla rodziców

Międzynarodowy Tydzień Douli, w dniach 23 - 28 marca, to okazja dla pań w ciąży i tych, małżeństw, które na razie planują potomstwo, by poznać techniki wsparcia młodych rodziców w czasie ciąży, porodu a także opieki nad niemowlakiem.
Kim jest doula? To wykształcona i doświadczona również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie. Centrum dla kobiet w ciąży Rodzice Bez Obaw (ul. Filipkowskiego 20) przygotowało szereg bezpłatnych zajęć. Oto program:
- 23.03. godz. 19.00 - „Pozytywnie o Porodzie" - Przyszłe mamy będą mogły poznać pozytywne historie związane z porodem, tak by pozbyć się lęku i negatywnego obrazu, zobaczyć, że jest to piękne, pełne wspaniałych emocji wydarzenie;
- 24.03. godz. 18.15 - „Kołysanie Dziecka w Łonie" - to sesja Masażu Dźwiękiem misami tybetańskimi dla kobiet w ciąży. Masaż dźwiękiem wzbudza w matce i dziecku silne poczucie bezpieczeństwa oraz pomaga pogłębić rodzącą się między nimi więź poprzez wspólnie przeżywane spokoju, poczucia „pełni" i stanu głębokiego relaksu.
- 25.03.
godz.11.30 - „Gimnastyka dla kobiet w ciąży"
- odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają przygotować ciało kobiety do porodu. Regularnie wykonywane sprzyjają utrzymaniu prawidłowej wagi w ciąży oraz przygotowują kobietę do wysiłku związanego z porodem. Zajęcia prowadzi fizjoterapeutka z przygotowaniem do pracy z kobietami w ciąży.
godz. 17.00 - „Masaż Shantala" - masując dzieci możemy pozytywnie wpłynąć na ich rozwój, uregulowany rytm czuwania i snu, rzadziej mają dolegliwości trawienne (kolki), są spokojniejsze i wzrasta ich odporność na choroby. Również masujący rodzice odnoszą korzyści - bardziej wierzą w swoje umiejętności rodzicielskie, szybciej nawiązują więź z dzieckiem, matki rzadziej cierpią z powodu depresji poporodowej.
26.03. godz.10.00 - „Elementy jogi, uważności i relaksacji" - praktykowanie jogi ma dobroczynny wpływ na kondycję fizyczną i emocjonalną przyszłej mamy i daje jej możliwość świadomego zaangażowania w przebieg porodu oraz podnosi wiarę we własne siły.
godz.19.30 - „Poród w ekstazie" - pokaz głośnego filmu Debry Pascali-Bonaro „Poród w ekstazie". Reżyserka filmu rzuca wyzwanie powszechnym uprzedzeniom, zapraszając do poznania najbezpieczniejszego, najłatwiejszego i najprzyjemniejszego sposobu urodzenia dziecka. Po filmie zapraszamy do wspólnej dyskusji i refleksji.
27.03
godz.12.00 - „Tu i teraz z oddechem"
- nauka technik oddechowych dla kobiet w ciąży.
godz.18.30 - „Krąg Opowieści Porodowych" - to okazja do podzielenia się z innymi kobietami swoimi przeżyciami, zobaczenia ich w nowym świetle, odkrycia sensu i istoty tego doświadczenia i zanurzenia się w porodową opowieść po raz drugi, tym razem z innej perspektywy.
28.03. godz. 16.00 - „Poród rodzinny - poród z Doulą" - będzie w kwesti wspierania kobiet w porodzie przez bliską osobę oraz omówiona zostanie rola Douli w opiece okołoporodowej.
Wszystkie proponowane zajęcia są w tym czasie bezpłatne i na wszystkie obowiązują zapisy drogą telefoniczną bądź mailową: 514 014 087, poczta@rodzicebezobaw.pl
Facebook: http://www.facebook.com/rodzicebezobaw Strona internetowa: www.rodzicebezobaw.pl