1184 (884) 2015-03-06 - 2015-03-12

Nie tylko książki w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Filia nr 3 (Grabówek, ul. Morska 113) zaprasza 5 i 19 marca o godz. 14.00 do wspólnego haftowania oraz szydełkowania. Gwarantuje spotkania z grupą pasjonatów, zapewnia materiały i specjalistyczną literaturę.
Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Filia nr 15 (Kamienna Góra, al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza w czwartek, 12 marca 2015 r. o godz. 17.00 na spotkanie ze znanym podróżnikiem - Rafałem Kośnikiem, który przekaże relacje z wyprawy do „zielonego piekła" Amazonii.
Pasją pana Rafała od lat są ekstremalne podróże w najdziksze rejony Ziemi. Oprócz dwóch ekspedycji do Amazonii, opisanych w książce „Amazonia - piekielne piękno. Kiedy przygoda zderza się z życiem", które odbyły się pod patronatem National Geographic, wszedł na najwyższy wulkan południowowschodniej Azji (Guang Rinjani), zdobył najwyższy szczyt Jamajki w Górach Błękitnych, podróżował po Australii, Tajlandii, Kambodży, Laosie, Wietnamie i wielu innych egzotycznych krajach. Wyprawa do Amazonii miała jeszcze jeden cel - pomoc w zdobyciu środków na leczenie 2-letniej Ninki Żylińskiej, którą los doświadczył bardzo okrutnie. Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni - Gdyńska Biblioteka Akademicka (Działki Leśne, ul. Warszawska 47) zaprasza w piątek, 6 marca o godz. 17.00 na spotkanie z Hanną Marią J. Kasperską, autorką książek „Niezatarte wspomnienia sprzed lat", „Miłość wśród nas" i „Przetrwać w czasie", w których łączy wątki sensacyjne z romansem.
Wstęp wolny.
***
Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni (Chylonia, ul. Opata Hackiego 33) zaprasza na marcowe zajęcia dla dzieci - będzie kolorowo, muzycznie i kreatywnie!
- w poniedziałki, 9 i 23 marca, o godz. 17.00 - Rytmika dla ciała, ducha i ucha - (dla rodziców z dziećmi w wieku od 2 do 5 lat) zajęcia rytmiczno-muzyczne; dzieci poprzez zabawę, ruch i grę na instrumentach będą miały okazję poznać tajniki muzycznego świata oraz rozwinąć wyobraźnię twórczą. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Janiszewska - nauczyciel rytmiki i tańca.
- we wtorek, 17 marca, godz. 16.30 - Podstawy przędzenia i gręplowania - (dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat) warsztaty plastyczne z wykorzystaniem materiałów wtórnych; zajęcia poprowadzi Magdalena Studzińska - instruktor rękodzieła.
- w piątek, 27 marca, godz. 16.30 - 17.30 - Wesołe kukiełki - warsztaty plastyczne, podczas których ze zwykłych drewnianych łyżek, włóczek, skrawków różnobarwnych materiałów, koralików, cekinów, tasiemek i piórek dzieci stworzą efektowne i oryginalne kukiełki.
- w poniedziałek, 30 marca, godz. 16.00 - 17.00 - Moje ulubione zabawy z chustą animacyjną - zapraszamy dzieci w świat różnokolorowych zabaw, które ułatwiają wzajemne poznanie, ćwiczą zwinność, wyobraźnię i spostrzegawczość.
- we wtorek, 31 marca, godz. 16.30 - Ozdoby świąteczne - (dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat) warsztaty plastyczne z wykorzystaniem materiałów wtórnych; zajęcia poprowadzi Magdalena Studzińska - instruktor rękodzieła.
Na wszystkie zajęcia wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 1 (Obłuże, ul. Boisko 6) zaprasza w czwartek, 12 marca o godz. 17.00 rodziców z dziećmi do 7 roku życia na żywiołowe tańce, w celu przywołania słońca, czyli wywoływanie wiosny w rytmie afrykańskiego bębna djembe. Zajęcia poprowadzi Adam Akerman - muzyk, aktor, animator zabaw.
Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 58 625 08 16. Wstęp wolny.