1184 (884) 2015-03-06 - 2015-03-12

W Gdynia InfoBox coś dla każdego

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza:
- w piątek, 6 marca o godz. 17.00
- Rada Dzielnicy Śródmieście „zaprasza na spotkanie pod hasłem Wieś". Prelekcję o historii Gdyni oprowadzi dr Ewelina Marciniak - historyk, licencjonowany przewodnik po Trójmieście, członek Koła Przewodników Oddziału Morskiego PTTK.
Sala, I p.
- w sobotę, 7 marca o godz. 11.00 - odbędą się przesłuchania do nowo powstającego Gdyńskiego Chóru Kameralnego. Spotkania mają charakter prób otwartych. Założycielem i dyrygentem chóru jest Piotr Klemenski - absolwent klasy organów w Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Sala, I p.
- w niedzielę, 8 marca o godz. 12.00 - Gdyńska Biesiada Literacka: Zbigniew Buczkowski - spotkanie. Biesiada Literacka to cykliczne wydarzenie artystyczne, trwające nieprzerwanie od 1999 roku. Pomysłodawcy - Renata i Krystian Nehrebeccy - zapraszają do „biesiadnego stołu" miłośników książek. Pierwszą gwiazdą cyklu, która podzieli się swoją pasją do literatury, pokaże swój obraz świata, jest Zbigniew Buczkowski, aktor filmowy i estradowy.
Sala główna.
- we wtorek, 10 marca o godz. 17.00 - „Moje podróże... małe i duże" - „Madagaskar i Mauritius" - prof. dr hab. Tadeusz Palmowski. Spotkanie z cyklu organizowanego przez Pomorski Klub Podróżnika OM PTTK w Gdyni.
- w środę, 11 marca o godz. 17.30 - „Za granicą sztuki". „Oj! Nie mogę się zatrzymać! - Zbigniew Rybczyński" - dr hab. Paweł Sitkiewicz (informacja str. 3 „Ratusza").
Wystawa - „Gdyńska Czynszówka" -wystawa nagrodzonych prac w konkursie „Gdyńskie mieszkania czynszowe", zorganizowanym w ramach Weekendu Architektury w Gdyni.
Sala, I p.