Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1184 (884) 2015-03-06 - 2015-03-12

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.

Z Ciapkowa do ludzi - SurekSurek - malutki, starszy już psiak. Trafił do Ciapkowa po wypadku komunikacyjnym, był bardzo obolały. Szczęściem w nieszczęściu obyło się bez złamań, jednak wypadek na stałe zostawił ślad na zdrowiu Surka. Problemy neurologiczne już do końca życia będą towarzyszyć temu niewielkiemu psiakowi - ciężko jest utrzymać mu równowagę - porusza się „tanecznym" krokiem. Byt takiego psiaka w schronisku jest ciężki, a w domowych warunkach nie powinno sprawiać problemów. Wiele przeszedł, mimo wszystko dalej ma nadzieję, codziennie próbuje zwrócić na siebie uwagę człowieka, uwielbia pieszczoty, spacery, na których wspaniale sobie radzi.
Mamy nadzieję, że mimo swojej ułomności odnajdzie rodzinę, która pokocha Surka i jego „balety".