1187 (887) 2015-03-27 - 2015-04-02

Uczelniany patronat nad informatyką w I ALO

Gimnazjalisto, od najbliższego roku szkolnego w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w ofercie rekrutacyjnej zaproponowano oddział matematyczno - informatyczny. Nad klasą objął patronat Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Współpracę zaoferował również Wydział Elektryczny Akademii Morskiej w Gdyni.
Planowana specjalizacja to programowanie i animacja gier komputerowych. Na Wydziale ETI zaplanowano zajęcia z robotyki, programowania C++ oraz programowania gier komputerowych. Na WE Akademii Morskiej w Gdyni - laboratoria praktycznego wykorzystania programowania i systemów informatycznych w energetyce i elektronice. Oferta kierowana jest szczególnie do gimnazjalistów, których pasjonuje rozwiązywanie zadań i problemów o podwyższonym stopniu trudności z wykorzystaniem algorytmów i programowania.
W Dniu Otwartym Szkoły (sobota - 25.04.2015 r.) Studenckie Koło Automatyków SKALP z Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej zaprezentuje „Warsztaty z Podstaw Robotyki" połączone z pokazem robotów.