1187 (887) 2015-03-27 - 2015-04-02

Udane zawody judo najmłodszych

7.03.2015 r. w Hali UKS Galeon odbyła się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Gdyni Dzieci w Judo na starcie których stanęło do rywalizacji około 300 adeptów tej sztuki walki z 38 klubów . W tak licznej konkurencji Gdynianie wywalczyli 25 medali.
Najlepiej spisali się zawodnicy UKS Galeon Gdynia , którzy wygrali punktację klubową zdobywając 17medali. Złote medale zdobyli: Staś Rutowicz, Dominika Kuźma - Ebel, Maciek Kaczorowski, Basia Drygas (wszyscy Galeon), Adam Idziaszek, Paweł Bogacki (UKJ Pantera Gdynia) oraz Adrian Szczurowski (UKS Opty Gdynia). Srebrne medale wywalczyli Michał Dudczak, Jakub Warcaba, Łukasz Wójtowicz, Jakub Sordyl (Galeon), Mateusz Sadowski (WKS Flota Gdynia) Natalia Dambek (OPTY), Mateusz Sobieszczyk (Pantera). Na trzecim miejscu podium zdobywając brązowe medale uplasowali się : Dawid Pięczykowski, Szymon Rymon - Lipiński, Filip Waraksa, Paweł Roszak, Oskar Krzynówek, Klaudia Kamińska, Milena Wycichowska, Małgosia Koczapska, Karol Korzeniowski, Krystian Kuźma - Ebel (Galeon), Kajetan Ciesielski , Tomasz Grygier (OPTY).
Wyniki tegorocznej edycji napawają optymizmem na przyszłość , gdyż nikt nie spodziewał się tak licznej obsady jak również wysokiego poziomu umiejętności tych młodych sportowców. Gratulacje dla najlepszych i organizatorów.