1189 (889) 2015-04-10 - 2015-04-16

DKF w I ALO

16 kwietnia 2015 roku o godzinie 11.50 w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbędą się specjalne zajęcia szkolnego DKF-u. Przedstawiony zostanie film pt. „W dół kolorowym wzgórzem" z 2004 roku w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Film został wyróżniony licznymi nagrodami i nominacjami, m.in.: Złote Lwy za reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagroda prezydenta miasta Gdyni za debiut aktorski dla Przemysława Bluszcza, Nagroda „Jańcio Wodnik" dla Dariusza Majchrzaka za największe odkrycie na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia" we Wrześni, Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) - nominacja dla Jolanty Dylewskiej w kategorii: najlepsze zdjęcia. Po projekcji (ok. godz. 14.00) odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli w filmie „W dół kolorowym wzgórzem", aktorem teatralnym i filmowym, będącym jednocześnie reżyserem i dyrektorem Teatru Czwarte Miasto w Gdyni - Dariuszem Majchrzakiem.

Jako aktor etatowy Teatru Polskiego w Szczecinie Dariusz Majchrzak obecnie grając i reżyserując w teatrach w Gdyni, Sopocie, Łodzi i Krakowie wystąpił w tegorocznych produkcjach filmowych zrealizowanych w Warszawie i we Wrocławiu.
 Na zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych filmem i kulturą.

ikona