1189 (889) 2015-04-10 - 2015-04-16

Głosuj na Stadion Miejski

Portal ekstraklasa.net prowadzi plebiscyt na Super Stadion 2015. Gorąco zachęcamy do oddawania swoich głosów właśnie na Stadion Miejski w Gdyni - najważniejszy piłkarski obiekt w naszym mieście.
Wyznacznikiem Super Stadionu nie jest wielkość czy data jego wybudowania. W głosowaniu ważna jest estetyka, wykonanie i panujący na nim klimat. Dlatego Super Stadion wybierają kibice! SMSowe głosowanie trwa do 12 kwietnia 2015. Aby zagłosować, wyślij SMS o treści: STADION.14 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).
Stadion Miejski jest wizytówką sportowej Gdyni. Mieści ponad 15 tyś widzów, spełnia kryteria UEFA, posiada podgrzewaną oraz nawadnianą murawę o wymiarach 105 m x 68 m, sztuczne naświetlenie, pomieszczenia sanitarne, administracyjne i gastronomiczne. Jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz znajomymi podczas widowisk piłkarskich. Na obiekcie swoje mecze rozgrywa gdyński klub, grający w zapleczu ekstraklasy Arka Gdynia.
 Stadion otwarty został 19 lutego 2011 roku, meczem Arka Gdynia - Beroe Stara Zagora. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Potyczka miała historyczny charakter - bułgarski zespół był jedynym, z którym żółto-niebiescy mierzyli się w europejskich pucharach - w ramach Pucharu Zdobywców Pucharu w sezonie 1979/80. Wtedy Arka Gdynia przegrała 3:4.
Stadion Miejski w Gdyni to - zdaniem fachowców - jeden z najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Potwierdzeniem tego faktu są liczne nagrody oraz raporty PZPN dotyczące organizacji i stanu bezpieczeństwa na stadionach.
Poza żółto-niebieskimi na gdyńskim Stadionie wielokrotnie grały także młodzieżowe reprezentacje Polski.
Stadion Miejski to nie tylko piłka nożna. Przez ostatnie cztery lata obiekt gościł wiele prestiżowych imprez, o których głośno było w skali całego kraju. W 2014 na jego płycie po raz pierwszy zagościli... futboliści amerykańscy, którzy mierzyli się między sobą podczas Superfinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Seahawks Gdynia pokonali Panthers Wrocław 41:32.
Więcej w eRatuszu: http://eratuszgdynia.pl/news/2835

ikona