1189 (889) 2015-04-10 - 2015-04-16

Strażnicy Miejscy sprawdzą place zabaw

Zdrowie dzieci, dla każdego rodzica, jest najważniejsze. Jednym z miejsc gdzie na pociechy czyha niebezpieczeństwo są place zabaw. Te znajdujące się w Gdyni, przez najbliższy miesiąc znajdą się na celowniku Straży Miejskiej.
Trwa akcja „Bezpieczniej na placu zabaw". Patrole zajmą się kontrolą osiedlowych placów zabaw pod kątem prawidłowego zabezpieczenia huśtawek, zjeżdżalni i innych urządzeń, z których korzystają dzieci. Sprawdzą stan techniczny urządzeń, czy nie są uszkodzone, zardzewiałe, lub ławki nie są połamane - zapowiada Danuta Wołk-Karaczewska, rzecznik prasowy gdyńskich strażników i dodaje: Patrole zwrócą również uwagę na stan ogrodzenia, bo ostatnio coraz częściej przez dziury, do środka przedostają się nie tylko psy i koty, ale też dziki, które załatwiają się do piaskownicy. Sprawdzenie stanu piasku, to kolejne z zadań patroli.
Strażnicy miejscy zwrócą również uwagę, czy na placach zabaw nie przebywają osoby pijące alkohol i nietrzeźwe, co gorsza opiekujące się nieletnimi. Jeśli tak się stanie, jest to wbrew regulaminowi, który musi stać tuż przy obiekcie.
Po miesiącu kontroli powstanie raport. Właściciele terenów albo ich administratorzy w przypadku nieprawidłowości będą musieli jak najszybciej usunąć usterki. Jeśli się nie dostosują, wówczas nałożone zostaną mandaty.
Skoro o psich potrzebach była wyżej mowa, warto dodać, że równocześnie z akcją kontroli placów zabaw, Straż Miejska w najbliższych dniach będzie wyjątkowo surowa dla właścicieli, którzy nie sprzątają po swoich psach oraz nie prowadzą czworonogów na smyczy.

ikona