1189 (889) 2015-04-10 - 2015-04-16

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wystawę:
- na wystawę „Narodziny miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym".
- „Wojna i Pokój" - wystawa zawiera prezentację polskiego i czechosłowackiego dizajnu z końca lat 50. i 60. z kolekcji Barbary Banaś i Jana Jeništy. Na wystawie kolekcjonerzy ze swoich zbiorów zaprezentują najciekawszą ceramikę i ich historię. Pierwsza odsłona ekspozycji miała miejsce w 2013 r. w BWA Wrocław w dwóch galeriach jednocześnie: galerii Szkła i Ceramiki oraz galerii Dizajn. Rok później została zaprezentowana w Institute of Design Kielce, a następnie podczas Designblok - Prague Design and Fashion Week. Ekspozycja oparta jest na koncepcji konfliktu wojennego pomiędzy dizajnem Czechosłowackim triumfującym na Wystawie Światowej w 1958 r., a dziełami znakomitych polskich projektantów. Stworzona jest również sytuacja „pokoju" czyli harmonii i syntezy polskiego i czechosłowackiego projektowania.
Kuratorzy wystawy: Alicja Klimczak-Dobrzaniecka, Krzysztof Kucharczyk. Kurator ze strony Muzeum Miasta Gdyni: Anna Śliwa.
Wystawę stałą oraz wystawy czasowe można oglądać codziennie, poza poniedziałkiem, we wtorek i środę w godz. 10.00 - 18.00, czwartek w godz. 12.00 - 20.00, piątek 10.00 - 18.00 oraz sobotę i niedzielę w godz. 10.00 - 17.00. Wstęp - bilety w cenie: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny, piątki wstęp wolny. Strona internetowa: http://www.muzeumgdynia.pl/
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) jest otwarte od godz. 10.00 do 17.00. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zapraszają na wystawę „Żołnierska dola. Życie codzienne żołnierzy w czasie II wojny światowej". Wystawę można oglądać do 15 czerwca 2015 r. Ceny biletów: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 20 zł rodzinny. Ceny biletów muzeum MW + ORP „Błyskawica": 12 zł normalny, 7 zł ulgowy, 22 zł rodzinny.
***
Koło Plastyków im. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wystawę malarstwa Jolanty Szymerskiej.
Przewodnim tematem obrazów jest muzyka. Zaprezentowane prace wykonane są w oleju i akrylu. Wystawę można oglądać codziennie tj. w poniedziałki, środy i piątki 11.00 - 14.00 we wtorki i czwartki 11.00 - 17.00. Ponadto we wtorki od 14.00 - 17.00 galeria TMG służy pomocą początkującym twórcom chcącym doskonalić swój warsztat malarski i uzyskać fachową opinię specjalisty.
W czwartki 13.00 - 17.00 można porozmawiać z autorami prezentowanych prac.
***
W Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) można oglądać wystawę „Chylonia Obrazem Pisana". Jest to projekt realizowany w niezwykłej grupie międzypokoleniowej, która od spotkania do spotkania, nabierała mocy twórczej..., zwykli uczestnicy zajęć, mieszkańcy stają się liderami niezwykłych przemian. Przy okazji, można poznać historię Chyloni, przez niezwykły pryzmat najstarszych mieszkańców, poznać opowieści, których nikt dotąd nie usłyszał...
Autorem projektu jest Centrum Aktywnego Mieszkańca - Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni". Wystawa potrwa do 16 kwietnia 2015 r. Ekspozycję można zwiedzać od pon. do pt. w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Klubu Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę rumskiej grupy malarskiej StudioArt „Malowanie to nasza pasja" w Małej Galerii Klubu (ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni).
Wstęp wolny. Wystawę można oglądać do 15 kwietnia.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 3 (Grabówek, ul. Morska 113) zaprasza do oglądania wystawy malarskiej Stanisławy Neubauer pt. „Pędzlem haftowane".
Ekspozycja przedstawia cykl obrazów inspirowanych motywami kaszubskimi o dynamicznej linii i żywej kolorystyce. Stanisława Neubauer jest absolwentką Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie i Studium Pedagogiczne w Gdańsku. Posiada szeroki warsztat twórczy; od malarstwa olejnego, akrylowego, malowania porcelany, witraży, tworzenia biżuterii, przez fotografię, po projektowanie wnętrz. Specjalizuje się w tematyce regionu kaszubskiego. Jej obrazy są jaskrawe, o nasyconych kolorach. Niosą pozytywną energię i emanują radością. Realizm przeplata się z geometrią. Kaszubskie wzory przekształca w nowe formy i kolorystyczne rozwiązania. Wystawę można oglądać do końca kwietnia 2015 roku w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę rysunku Magdaleny Gąsiorowskiej „Ciemność" do lokalu artystycznego „TYGIEL", ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. Na wystawie „Ciemność" prezentuje prace wykonane ołówkiem w których pokazuje swoją fascynację mroczną atmosferą.
W abstrakcjach często czerpie z natury. Wystawa otwarta do 28.04.2015 r.
Wstęp wolny.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl
***
EXPERYMENT zaprasza do naukowej podróży wśród 30 interaktywnych stanowisk wystawy „Gdzie wzrok nie sięga, przybliżających fascynujące zagadnienia z dziedziny optyki". Często nieznane, a stale towarzyszące nam w życiu codziennym zjawiska, przedstawione są w innowacyjny i ciekawy sposób. Na wystawie można między innymi zobaczyć jak działa kino 3D, ekran LCD, czujka alarmowa, hologram, filtr fotograficzny czy też zwykłe na pozór okulary polaryzacyjne kierowcy. Nowa ekspozycja przyciąga fascynującymi tytułami stanowisk jak np. Polaryzacja w roli detektywa, Niewidzialne kino, Obrotowy hologram, Pokonać alarm, Co widzi Twoja komórka? Mimo, że tematyka wystawy najbardziej zainteresuje zapewne młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów i dorosłych, mali odkrywcy znajdą również coś dla siebie. Wystawa jest tak zaprojektowana, aby nie tylko podziwiać piękno i niezwykłość tego mało znanego nam niewidzialnego świata, ale również eksperymentować, wyciągając poprawne wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Zwiedzanie wystawy w ramach biletu do Centrum Nauki EXPERYMENT do końca roku. Strona internetowa: http://www.experyment.gdynia.pl/
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych w Orłowie zaprasza na wernisaż dwóch wystaw 10.04.2015 r. o godzinie 12.20. „Rysunek i malarstwo prac uczniów ZSP z zajęć fakultatywnych Piotra Budziszewskiego i Łukasza Butowskiego" oraz „Przygody Pirata Haka" ilustracje Zuzanny Szcześ Wójcickiej do tekstu Niny Szcześ. Kuratorka Ewa Manuszewska. Wystawy będzie można oglądać do 19 kwietnia w dniach: wtorek 9.00 - 15.00, środa, czwartek, i piątek 9.00 - 16.00, sobota i niedziela 11.00 - 16.00. Wstęp wolny.
***
W Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)  w sobotę, 11 kwietnia o godz. 16.00 rozpocznie się wernisaż wystawy grafiki Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Grupa Rysunku Artystycznego TABU, działająca pod kierunkiem Anny Szpadzińskiej-Koss - malarza artysty i pedagoga, przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni, wystawi prace rysunkowe oraz prace wykonane czarnymi pisakami i ołówkiem lub technikami mieszanymi. Do wystawy zostaną dołączone prace konkursowe. Tematem przewodnim jest grafika Francisco Goi „Kiedy rozum śpi budzą się demony". Sala, I p.
Wystawa prezentowana do18 kwietnia 2015 r. 

ikona