1190 (990) 2015-04-17 - 2015-04-23

Festiwal MikroSLOT

Zeszłoroczny festiwal SLOT Pomorze cieszył się tak dużym zainteresowaniem uczestników, że inspirujące spotkania pod szyldem SLOTu będą organizowane także poza główną datą festiwalu. Ich forma będzie jednak bardziej kameralna, stąd nazwa: mikroSLOT. Pierwszy mikroSLOT odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2015 r. w Wymiennikowni (ul. Kartuska 20, Chylonia) w godz. 14.00 - 17.00.

W programie spotkanie z kapitanem Tomaszem Ostrowskim, od lat zaangażowanym w wychowanie morskie młodzieży oraz projekcja zrealizowanego w Gdyni filmu o tematyce morskiej „Optimista”. Kapitan Tomasz Ostrowski brał udział w wielu rejsach szkolnych na żaglowcu sts Fryderyk Chopin, a w 2012 roku poprowadził żaglowiec Fryderyk Chopin do zwycięstwa w The Tall Ship Races. Po prelekcji kapitana uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć film „Optimista”, który opowiada o pierwszych przygodach 8-letniego bohatera z żeglarstwem. Po projekcji zapraszamy na rozmowę z reżyserem Kryspinem Plutą.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Inicjatyw Twórczych „Fordewind” oraz Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych „Wymiennikownia” – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.

ikona