1190 (990) 2015-04-17 - 2015-04-23

Festiwal skoku o tyczce

Klub Lekkoatletyczny „Gdynia” organizuje, wspólnie z Gdyńskim Centrum Sportu XX Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego  Wejmana. Zawody odbędą się 18 kwietnia 2015 r. na hali lekkoatletycznej przy ul. Olimpijskiej w Gdyni.
Od wielu lat Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Wojciecha Szczurka. Zawody dedykowane będą Walentemu Wejmanowi wybitnemu działaczowi i trenerowi gdyńskiej lekkiej atletyki, wychowawcy wielu doskonałych lekkoatletów, między innymi olimpijczyków Władysława Kozakiewicza i Jerzego Hewelta oraz wielu pięciometrowców w skoku o tyczce. To również z jego inicjatywy zbudowana została hala lekkoatletyczna przy ulicy Olimpijskiej, która ponad czterdzieści lat służy z powodzeniem gdyńskim uczniom i sportowcom.
Tradycyjnie zawody rozegrane będą jednocześnie na trzech skoczniach w pięciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców - dzieci młodsze 10 - 11 lat, dzieci starsze 12 - 13 lat, młodzicy 14 - 15 lat, juniorzy młodsi 16 - 17 lat oraz juniorzy 17 - 19 lat. Dla wielu młodych adeptów tej jakże widowiskowej konkurencji lekkiej atletyki jest to jedyna impreza, która daje im szansę spróbowania swoich możliwości i walki o jak najlepszy wynik.
Festiwal Skoku o Tyczce od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zawodników z kraju, którzy uprawiają tę trudną technicznie konkurencję. Wielu uczestników poprzednich edycji Festiwalu, zaczynając swoją karierę sportową na tej imprezie, reprezentowało Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Europy i Polski.
Impreza na trwałe wpisała się do kalendarza imprez sportowych Gdyni, zyskując uznanie wśród działaczy, trenerów i zawodników.
Organizatorzy liczą na start ponad 100 zawodników z całego kraju oraz licznej publiczności.
Początek zawodów godz. 10.00.

ikona