1190 (990) 2015-04-17 - 2015-04-23

Odyseusze w Gimnazjum nr 4

24. Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu 2014/2015 jak co roku stał się ogromnym  wyzwaniem  dla gimnazjalnych Odyseuszy z gimnazjum nr 4 w Gdyni.
Z wielką energią i zaangażowaniem  uczniowie przystąpili  do realizacji odysejowych zadań.  Aż czterem drużynom udało się zająć czołowe miejsca i dojść do finału.   
A w dniach 28 – 29 marca gimnazjaliści walczyli o puchary w 24. Finale Ogólnopolskim w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Do zmagań stanęli najlepsi z ponad 500 zespołów z całej Polski.
Gimnazjaliści z czwórki zdobyli aż trzy puchary. Mistrzami  Polski zostali: w Problemie III, grupa wiekowa 2 („Gra z puszką Pandory”): Gustaw Matuszewski, Magda Grzelak, Krzysztof Marcinkiewicz, Kacper Hardziej, Paulina Jaskuła,  Ola Koszewska i Wiktoria Szopka - wszyscy z klasy Ia; trenerzy: Irena Motkowska – Matczak, Halina Połtarzewska; w Problemie IV, grupa wiekowa III  („Odlećcie  w kulki”, balsa): Angelika Krzykawska z klasy II a, Adam Lis z klasy II b oraz absolwentki:  Dominika Dąbrowska, Joanna Nowak i Dominika Radłowska; trenerzy: Anna Drotlew, Edyta Hebel i Monika Zając. Wicemistrzami Polski zostali: w Problemie V grupa wiekowa II („Jak w starym kinie”): Ania Rohde, Marcin Dziuba, Zuzanna Wittbrodt, Dominika Płotka, Ola Fitas, Klaudia Wałdowska  i Kamil Jórkowski -  wszyscy z klasy I a; trenerzy: Irena Motkowska – Matczak  i Halina Połtarzewska.  
Gratulujemy!

ikona