1191 (991) 2015-04-24 - 2015-05-07

Miejska wtyczka transformersem numer 4

Wizualizacja Centrum Designu miejskiej wtyczki przy InfoboxieMamy już w mieście energo-skrzynki z funkcją siedzenia, śmietniki przypominające peryskopy i projekty oryginalnych pawilonów handlowych. Czwarta edycja konkursu Gdynia City Tranformers, proponująca nowe rozwiązania w przestrzeni miejskiej projektowane przez młodych twórców, krążyła wokół miejskiej wtyczki elektrycznej. 
 
W 2015 roku konkurs miał charakter zamknięty i był skierowany do studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tematem przewodnim była miejska wtyczka, czyli miejsce, w którym każdy mógłby podładować swój telefon, laptop lub tablet. Za najlepszy, jury uznało projekt Joanny Jarzy z Pracowni Projektowania Produktu Autorskiego Wydziału Architektury i Wzornictwa. Zwycięski projekt idealnie wpisuje się w przestrzeń gdyńskiego InfoBoxu, gdzie powinien się pojawić jeszcze przed rozpoczęciem letniego sezonu. Wtyczka przypomina oparcie ławki i jest dostosowana do różnych urządzeń. Nawet turyści zza granicy będą mogli podładować swój sprzęt, ponieważ znajdą się tam wtyczki amerykańskie i angielskie, a także dostosowane do zmieniających się co rusz trendów firmy Apple - mówi Ewa Chudecka z Centrum Designu Gdynia. 
 
To będzie pierwsza tego typu wtyczka na Pomorzu, podobne są jedynie w Warszawie i Wrocławiu. Ale ta gdyńska będzie wyjątkowa, ponieważ będzie posiadać znacznie więcej możliwości ładowań. Oczywiście bezpłatnie. 

Wizualizacja Centrum Designu