1191 (991) 2015-04-24 - 2015-05-07

SLOT Pomorze i Wymiennikownia zapraszają na mikroSLOT

Zeszłoroczny festiwal SLOT Pomorze, organizowany przez Fundację Inicjatyw Twórczych „Fordewind”, cieszył się tak dużym zainteresowaniem uczestników, że inspirujące spotkania pod szyldem SLOTu będą organizowane także w ciągu roku. Ich forma będzie jednak bardziej kameralna, stąd nazwa mikroSLOT.
Na pierwszy mikroSLOT zapraszamy już 25 kwietnia do Wymiennikowni (ul. Kartuska 20B, Gdynia Chylonia) w godzinach 16.00 – 19.00.
W programie pokaz filmu „Optimista”, który opowiada o pierwszych przygodach 8-letniego bohatera z żeglarstwem, a także dyskusja z reżyserem filmu, Kryspinem Plutą oraz kapitanem Tomaszem Ostrowskim, od lat zaangażowanym w wychowanie morskie młodzieży.
„Film opowiada o tym jak mało mamy odwagi i jak wiele możemy zyskać, gdy staniemy się odważni” – mówi reżyser filmu, Kryspin Pluta. Tomasz Ostrowski, kapitan wielu rejsów szkolnych na żaglowcu sts Fryderyk Chopin, oraz zwycięzca prestiżowych regat The Tall Ship Races w 2012, pokazywać będzie natomiast jak wiele można osiągnąć przekuwając pasję w pracę.
Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Inicjatyw Twórczych „Fordewind” oraz Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych „Wymiennikownia” – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.