1191 (991) 2015-04-24 - 2015-05-07

Teatralna Majówka z Teatrem Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna zaprasza na prawdziwy maraton teatralny. Codziennie od 1 do 3 maja będzie prezentować bajki dla najmłodszych i wieczorne spektakle dla dorosłych.
1 maja będziemy wspólnie obchodzić Święto Pracy.

O godz. 12.00 - Kuchmistrz i jego pomocnik Kuchcik będą robić wszystko, żeby zdążyć z przygotowaniem wypieku na uroczystość „Wielkiego Ciasta”, więc roboty mają co nie miara! O godz. 18.00 będziemy się zastanawiać „Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał” i nie udał się porannym pociągiem do pracy. Takie zachowanie jest niedopuszczalne, zwłaszcza w takie święto! O godz. 20.00 Zapraszamy do pewnego biura, a właściwie „Bjóra”, w którym świat stanął na głowie – rządzi w nim humor, absurd i rozśpiewana atmosfera groteski.
2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
O godz. 12.00 będziemy trzymać kciuki za księcia, żeby udało mu się obudzić „Śpiącą królewnę”, aby mogli wspólnie uczcić ten dzień. O godz. 18.00 „Pan Kot” rozgrzeje atmosferę tego majowego wieczoru sporą dawką humoru w alternatywnej, komediowej wersji baśni dla dorosłych. O godz. 20.00 razem z mistrzem reportażu Ryszardem Kapuścińskim i dworzanami Cesarza zapytamy o mechanizmy władzy na wyższych i niższych szczeblach hierarchii w „Epitafium dla władzy”.
W niedzielę złapiemy oddech  i w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja to najmłodszych zaprosimy na dwa spektakle.
O godz. 12.00 opowiemy historię „Braciszka i siostrzyczki” w baśniowym świecie budowanym na oczach dzieci z dużych, kolorowych klocków. O godz. 14.00 zapytamy razem z Panem Huczkiem „Co to jest wiosna?”, a radosny chłopiec o imieniu Mikko pokaże naszemu bohaterowi czym jest przyjaźń.
Bilety - spektakle dla dzieci: 15 zł; spektakle dla dorosłych 20/30 zł.
Szczegółowe informacje: www.teatrgdyniaglowna.pl, rezerwacje: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl
Zostań współtwórcą spektaklu dla dzieci w Teatrze Gdynia Główna!
W Teatrze Gdynia Główna powstaje nowy spektakl dla dzieci. Jest to przedsięwzięcie niezwykłe, ponieważ przedstawienie powstaje w oparciu o tekst młodej autorki – dwunastoletniej Barbary Szafraniec, która została zwyciężczynią ogłoszonego przez Teatr konkursu na napisanie baśni lub bajki dla dzieci. W nagrodę opowiadanie autorki zostanie przeniesione na deski teatralne. Realizacją projektu zajmuje się nagrodzony Gdyńskim Galionem Piotr Srebrowski, reżyser „Wielkiego Ciasta”. By "Juri" mógł powstać potrzebuje dodatkowego wsparcia finansowego. Zapraszamy Państwa do dołożenia swojej „cegiełki", na każdego wspierającego czekają nagrody.
Projekt można wspierać na stronie www.wspolnyprojekt.pl/„Juri – lalkowy spektakl dla dzieci” Razem stwórzmy ten spektakl!
60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
W dniach 24 – 26 kwietnia Towarzystwo Kultury Teatralnej i  Teatr Gdynia Główna zapraszają na wojewódzkie eliminacje najstarszego w Polsce konkursu promującego kulturę żywego słowa. Już po raz 60. uczestnicy zmierzą się z tą trudną materią w czterech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, teatr jednego aktora, wywiedzione ze słowa. Zapraszamy na prezentacje konkursowe oraz na koncert galowy, który odbędzie się 26.04. o godz. 13.00.
Wstęp wolny. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.