1193 (993) 2015-05-15 - 2015-05-21

Atrakcyjny Experyment

W niedzielę, 24 maja w godzinach od 10.00 - 18.00, na alei Jana Pawła II przy Akwarium Gdyńskim wielkie, naukowe piknikowanie. Prawie 60 wystawców zaprezentuje swoje naukowe odkrycia, wynalazki, eksperymenty, a wszystko to w jednym celu – popularyzowania nauki poprzez aktywność na świeżym powietrzu. Piknik co roku przyciąga rzesze odwiedzających .
Dlaczego warto wziąć udział w gdyńskim festiwalu nauki? Będzie: plenerowo - interaktywnie - kulturalnie - naukowo - interdyscyplinarnie - kultowo.
Piknik pozwala na prezentację często skomplikowanych badań w najatrakcyjniejszej formie, dzięki czemu daje możliwość uczestnikom fascynacji nauką. Wśród wystawców pojawią się instytucje naukowe, kultury, uczelnie wyższe, instytuty badawcze i wiele innych!
Wstęp na wydarzenie bezpłatny.
Organizatorem jest Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Bałtycki Festiwal Nauki oraz Miasto Gdynia.
Szczegóły: http://experyment.gdynia.pl/Piknik_w_Gdyni_1_92.html
***
Wydarzenie specjalne w Centrum Nauki EXPERYMENT czyli HAPPY HOURS. 15 maja w godz. 16.00 - 18.00 będzie można kupić bilet za jedyne 10 złotych.
Chcecie poczuć dreszczyk emocji stąpając nad przepaścią lub wchodząc do symulatora trzęsienia ziemi?
Chcecie zamienić się w konstruktora wodnej tamy lub stworzyć kilkumetrowy wir wodny?
Chcecie sprawdzić jak widzą zwierzęta lub czy Twój węch Cię nie myli?
Chcecie wykrzyczeć swoje emocje poprzez świetną, naukową zabawę?
Wszystko to podczas HAPPY HOURS.
*Bilety dostępne tylko w kasie w dniu wydarzenia w godz. 16.00 - 17.30. Wystawa zamykana jest o godz. 18.00.
***
Zabawa z głową - czyli warsztaty na specjalne okazje w Centrum Nauki EXPERYMENT. Zabawa na całego i naukowe eksperymentowanie na urodziny? Imieniny? Zakończenie roku szkolnego? Każdy weekend może być świętem dziecka w niecodziennym miejscu, z niecodziennymi atrakcjami – raz będzie można zmienić się w podróżników amatorów i przemierzyć (nie tylko palcem po mapie, ale i po całej wystawie) niezliczone kilometry, a innym razem zostać szalonymi naukowcami eksperymentującymi w laboratorium.
Przez trzy godziny dzieci będą mogły wziąć udział we wciągających warsztatach i harcować po wystawie, a wszystko to pod czujnym okiem Edukatorów.
W ramach Popularnonaukowych Warsztatów Okolicznościowych dostępne są dwa tematy:
- EXPedycja naukowa z Panem Kulką, czyli podróże nie tylko palcem po mapie, dedykowane dzieciom w wieku 7-9 lat
- GENialny EXPeryment naukowy, czyli spotkanie z genetyką, dedykowane dzieciom w wieku 10-12 lat.
Co trzeba zrobić? Namówić opiekunów do złożenia rezerwacji i sprawdzić wolne terminy pod nr tel. 58 698 21 37.
Impreza może odbywać się w wybrany weekend w godzinach 11.00-14.00 oraz 15.00-18.00. Koszta i szczegóły rezerwacji znajdują się programie na stronie internetowej: www.experyment.gdynia.pl

ikona