1193 (993) 2015-05-15 - 2015-05-21

Nie tylko książki w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 (ul. Boisko 6, Obłuże) zaprasza wszystkich chętnych we wtorek, 26 maja o godz. 17.00 na spotkanie pt. „Zadziwiająca Rumunia”, które odbędzie się w ramach cyklu Wielokulturowe wtorki. Poznajcie Rumunię, kraj pełen zadziwiających miejsc, silnych kobiet, pysznego jedzenia oraz Draculi. O swojej ojczyźnie opowie nam wolontariusz – Bogdan Popescu. Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z literaturą tego kraju.
Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 12 (Chylonia, ul. Opata Hackiego 33) zaprasza małych i dużych do udziału w majowych wydarzeniach. Będą zajęcia plastyczne i muzyczne, wspólnie poczytamy, ponadto uczcimy Dzień Matki.
Wstęp wolny.
- w piątek 15 maja o godz. 17.30 - Czytają dziadkowie, rodzice i ja. Zapraszamy do biblioteki całe rodziny: dzieci z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, ciociami, wujkami  na rodzinne głośne czytanie książek.
- w poniedziałek, 18 maja o godz. 17.00 Rytmika dla ciała, ducha, ucha dla rodziców z dziećmi w wieku od 2 do 5 lat na zajęcia rytmiczno-muzyczne. Dzieci poprzez  zabawę, ruch  i grę na instrumentach  będą miały okazję poznać tajniki muzycznego świata oraz rozwinąć wyobraźnię twórczą. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Janiszewska – nauczyciel rytmiki i tańca.
- we wtorek, 19 maja o godz. 16.30 - biżuteria na Dzień Mamy. Warsztaty plastyczne z wykorzystaniem materiałów wtórnych dla dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat. Zajęcia poprowadzi Magdalena Studzińska – instruktor rękodzieła.
- we wtorek, 26 maja o godz. 17.00 - Dzień Matki to bardzo radosne święto. Tego dnia dzieci stworzą przepiękne prace dla swoich mam: będą malować na tkaninie – lnianych torbach na zakupy. Uczestnicy spotkania swoje prace zabiorą do domu, aby wręczyć mamom.
***
 Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Mediateka Pogórze (ul. Wadm. K. Porębskiego 21) zaprasza w czwartek, 28 maja o godz. 17.30 rodziców z dziećmi na przedstawienie pt. „Rozbójnik Runcajs” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa.
Bajka przygotowana na podstawie dobranocki „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”. Jest to opowieść o wartościach rodzinnych, miłości, wsparciu i wzajemnej życzliwości, wpleciona w leśne otoczenie. Przyroda otaczająca bohaterów jest tłem dla scen z życia bardzo typowej, choć bajkowej rodziny.
Spektakl dla rodziców z dziećmi od 3 lat.
Projekt finansowany z funduszu Rady Dzielnicy Pogórze na rok 2015
Wstęp wolny.
***
Filia nr 1 (ul. Boisko 6, Obłuże) zaprasza rodziców z dziećmi (do 7 roku życia) w czwartek, 21 maja o godz. 17.00 na zajęcia literacko-plastyczne pt. „Królewny i bohaterowie Disneya”, podczas których poznamy najpiękniejsze historie stworzone przez Disneya.
Przekonamy się, jak to jest być królewną/królem i zastanowimy, czy w rzeczywistości też można spotkać królewnę i królewicza. Na zajęciach plastycznych – z kolorowych papierów – stworzymy królewskie korony i  zaczarowany zamek.
Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu: 58 625 08 16. Wstęp wolny.
***
Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni (Grabówek, ul. Morska 113) zaprasza młodzież do wspólnej zabawy oraz rozwijania swoich pasji i talentów podczas czwartego spotkania z cyklu warsztatów Weź to narysuj!, w piątek, 22 maja o godzinie 17.00.
Warsztaty majowe dotyczyć będą komiksu - definicja komiksu, rodzaje, inspiracje oraz tworzenie własnych kilkuklatkowych historii.
Warsztaty prowadzić będzie Filip Wojciechowski – artysta grafik i ilustrator (ilustrowanie komiksów oraz książek, projektowanie między innymi plakatów, banerów, przygotowywanie publikacji do druku).
Wstęp wolny.
Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy pod nr telefonu: 58 627 09 59,  drogą mailową filianr3@mbpgdynia.pl lub osobiście w Filii nr 3 (ul. Morska 113)
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 (ul. Boisko 6, Obłuże) zaprasza wszystkich chętnych we wtorek, 19 maja o godz. 17.00 na spotkanie pt. „Bliżej Włoch”, które odbędzie się w ramach cyklu Wielokulturowe wtorki.
Spotkanie poprowadzi Mattio Barbetta, wolontariusz z Włoch. Za pomocą prezentacji multimedialnej zabierze nas na wirtualną wędrówkę po swojej ojczyźnie i przybliży jej kulturę. Będzie okazja do degustacji włoskich smakołyków i zapoznania się z literaturą tego kraju.
Wstęp wolny.

ikona