1194 (994) 2015-05-22 - 2015-05-28

14. Pomorskie Warsztaty Filmowe

Wystarczy zgłosić się na 14. Pomorskie Warsztaty Filmowe, a następnie wziąć udział w procesie tworzenia filmu, na każdym etapie jego powstawania. W sumie 150 godzin praktycznych zajęć pod okiem uznanych praktyków kina.

Zainteresowani udziałem w warsztatach, powinni odwiedzić stronę Gdyńskiej Szkoły Filmowej, następnie wypełnić i wysłać do 10 lipca wniosek zgłoszeniowy. Kandydaci powinni załączyć pomysł na krótki film spisany na kartce papieru i ewentualnie własne prace takie jak filmy, utwory literackie i zdjęcia.

Komisja rekrutacyjna wybierze 24 osoby, które zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, zaplanowaną na połowę sierpnia. Wówczas ostatecznie wybierzemy 12 uczestników warsztatów - tłumaczy Jerzy Rados z Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Warsztaty obejmują 8 weekendowych sesji, które rozpoczną się w październiku, w nowym budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego. Zajęcia poprowadzą: reżyser Dreszczy i Ucieczki z kina Wolność Wojciech Marczewski, scenarzysta Komornika i kontrowersyjnego Bez wstydu Grzegorz Łoszewski, operator Sławomir Pultyn, znany z Życie, miłość, śmierć i inne błahostki, czeski fotograf Jan Saudek i Milenia Fiedler, słynna montażystka, takich filmów jak: Katyń i Wałęsa.

Formularz zgłoszeniowy i dodatkowe informacje są dostępne na stronie: http://www.gsf.pl/

ikona