1194 (994) 2015-05-22 - 2015-05-28

Nagroda prezydenta dla medalistki Syntii Ellward

Kto wie, być może podczas igrzysk w Rio de Janeiro, gdynianie będą ściskać kciuki właśnie za nią. Syntia Ellward, z Wojskowego Klubu Sportowego „Flota” Gdynia, zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x800 metrów podczas nieoficjalnych Mistrzostw Świata IAAF World Relays w Nassau na Bahamach. 18 maja zawodniczka odebrała gratulacje prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

List gratulacyjny przekazała Joanna Zielińska, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. sportu. Oprócz listu, biegaczka w nagrodę za swoje osiągnięcie otrzymała 3000 złotych.

Nieoficjalne Mistrzostwa Świata w sztafecie zostały rozegrane na początku maja. Polki startujące w składzie: Katarzyna Broniatowska, Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui i Syntia Ellward w finale wyprzedziły reprezentację Australii, z kolei najszybsze były Amerykanki. Co warte podkreślenia, nasza sztafeta z czasem 8:11.36 ustanowiła nowy rekord Polski.

Gdyńska sportsmenka, nie ma zbyt wiele czasu na świętowanie sukcesu - w lipcu kolejna ważna impreza. Najbliższy cel to Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Estonii. A kolejnym wielkim marzeniem są letnie igrzyska w Rio de Janeiro, po uzyskaniu minimum potrzebnego do zakwalifikowania.