1195 (995) 2015-05-29 - 2015-06-11

Festiwal Pasji na ul. Żwirki i Wigury

Na całą sobotę 30 maja 2015 r. ulica Żwirki i Wigury zostanie przekazana w ręce pasjonatów. Swoimi pasjami dzielić się będą psycholodzy, historycy, kucharze, sportowcy, muzycy, automobiliści czy młodzi rysownicy.

Podczas Festiwalu Pasji posłuchać będzie można miedzy innymi o historii ul. Żwirki i Wigury, o szczęściu, które kryje się w pasji, o wyjątkowości pizzy czy warzeniu domowego piwa „Pasja Gdyni” (specjalnie na tę okazję), a także zobaczyć miłośników salsy i swinga w akcji, ubieranie babeczek, architekturę... tortu, spotkać się z gdyńskimi koszykarkami, posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu gdyńskiego zespołu Kill the Night oraz spotkać się z organizatorami wyprawy Polskiej Akcji Humanitarnej.

Przyjadą także miłośnicy zabytkowych aut oraz moderatorzy Open House Gdynia. Młodzież będzie wyrysowywała swoją pasję na asfalcie.

Odbędzie się również zbiórka pieniędzy na rzecz gdyńskiego hospicjum dla dzieci „Bursztynowa przystań”.

Pasjonaci i Stowarzyszenie Nowe Śródmieście, które jest organizatorem imprezy, zapraszają na ul. Żwirki i Wigury w godz. 11.00-18.00. W tym czasie ulica na odcinku od Świętojańskiej do Słowackiego będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.Wstęp wolny.