1200 (1000) 2015-07-10 - 2015-07-30

Czy ta Gdynia czyta?

Do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod tą intrygującą nazwą, potrzebne są cztery rzeczy: książka, czytelnik, Gdynia, no i oczywiście aparat, który ma to wszystko uwiecznić. Druga edycja konkursu Zaczytana Gdynia, która odbywa się pod hasłem „Czy ta Gdynia czyta?" ma pokazać unikatową relację jaka zachodzi między czytelnikiem i książką, z Gdynią w tle.
Żeby wziąć udział w konkursie należy mieć ukończone 16 lat, a przy okazji pasjonować się fotografią. Bo to, „Czy ta Gdynia czyta?", jest chyba pytaniem retorycznym.
Chcielibyśmy, żeby ten wyjątkowy obraz zaczytanego mieszkańca, został uchwycony w kadrze - mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Violetta Trella.
Na poszukanie odpowiedniego ujęcia, chętni mają całe wakacje. Konkurs trwa do 7 września 2015 roku.
Prace konkursowe należy wydrukować, a także zapisać na płycie, w formacie JPG i wraz z formularzem i wysłać pocztą, lub złożyć osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Świętojańskiej 143, z dopiskiem Czy ta Gdynia czyta?
Regulamin, a także formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.mbpgdynia.pl. Na zwycięzcę konkursu czeka 1500 złotych, zdobywca drugiego miejsca otrzyma 800 złotych, a trzeciego 400 złotych.
Ponadto, chętni mogą skorzystać z letnich warsztatów z podstaw fotografii portretowej. Zajęcia potrwają 3 dni: 15 i 16, a następnie 22 sierpnia 2015 roku i poprowadzi je Dominik Jagodziński. Warsztaty odbędą się w Gdynia InfoBox - dodaje Maja Wagner, pełnomocnik prezydenta do spraw kultury.

ikona