1200 (1000) 2015-07-10 - 2015-07-30

Gdynia w serialu TVN

Telewizja TVN rozpoczyna w Gdyni zdjęcia  do serialu obyczajowego „Aż po sufit!”. To współczesna saga rodzinna pełna tajemnic i dynamicznych relacji między bohaterami, których łączą więzy krwi. Ulica Świętojańska, Skwer Kościuszki, port jachtowy czy Promenada Królowej Marysieńki – to tylko niektóre z miejsc Gdyni, które twórcy serialu pokażą na szklanym ekranie.
Zdjęcia w Gdyni rozpoczną się 7 lipca i potrwają do 16 lipca. Ekipa serialu ponownie zawita do miasta we wrześniu. „Aż po sufit” to współczesna saga rodzinna pełna dynamicznych relacji między bohaterami. Życiowe zakręty, miłosne wzloty i upadki oraz walka o własne marzenia – to losy rodziny Domirskich, w których wcielą się Edyta Olszówka, Cezary Pazura, Karolina Staniec, Krzysztof Chodorowski oraz Kamil Szeptycki.  „Aż po sufit!” to historia o tym, że tak naprawdę wszystkie drogi – nawet nas dorosłych - prowadzą do domu.

Wybór Gdyni jako miejsca do realizacji zdjęć nie jest przypadkowy. Głównych bohaterów, czyli Joannę i Andrzeja, ukształtowała „polityczno–społeczno-wolnościowa” przeszłość.
- Od samego początku pracy nad serialem uważaliśmy, że Gdynia jest idealnym miejscem dla zaprezentowania historii naszych bohaterów. Podstawą przy adaptacji zagranicznego serialu jest dla mnie dokonanie wszelkich zabiegów, aby serial był ciekawy dla polskiego widza. Zbudowanie świata bohaterów, ich biografii, wybór miejsca akcji są bardzo ważne i niosą za sobą mnóstwo konsekwencji.- tłumaczy Dorota Chamczyk, producentka serialu.
Akcja serialu będzie toczyć się w charakterystycznych dla Gdyni miejscach, takich jak Skwer Kościuszki, Promenada Królowej Marysieńki, ulica Świętojańską, port jachtowy Gdynia, port handlowy Gdynia, Sea Tower, plaża Babie Doły czy Tawerna Orłowska.

- Nie zdziwiła nas oferta TVN, zapraszająca do współpracy przy realizacji nowego rodzinnego serialu ze świetną obsadą. Gdynia ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o niebanalne plenery i klimat nowoczesnego miasta. Zaproponowane przez nas lokalizacje będą się konsekwentnie pojawiały w całym serialu. To dobra inwestycja w promocję miasta, której koszt to 250.000 zł.
Mamy nadzieję, że serial  tworzony przez doświadczoną w podobnych produkcjach ekipę, zdobędzie sympatię i uznanie publiczności oraz  zaowocuje  znakomitą  promocją Gdyni. Liczymy na to, że  tak jak to się dzieje  w przypadku Torunia, nasze miasto odniesie wymierne ekonomiczne korzyści, będzie jeszcze chętniej i liczniej odwiedzane, a mieszkańcy, zachęceni serialowymi ujęciami, będą odkrywać je na nowo. - Katarzyna Gruszecka-Spychała, v- prezydent Gdyni, odpowiada m.in. za promocję miasta

 „Aż po sufit!” to serial przygotowywany przez ekipę, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. Producentem jest Dorota Chamczyk, znana m.in. z „Lekarzy”, „Teraz albo nigdy”, „Magdy M.” czy „Na Wspólnej”. Kierownikiem produkcji został Przemysław Malec. Od strony reżyserskiej nad serialem czuwa Bartek Konopka oraz Julia Kolberger. O pierwszym z reżyserów można było już usłyszeć w 2010 roku, gdy jego krótkometrażowy film „Królik po berlińsku” został nominowany do Oskara. Zdjęcia do serialu realizuje Jeremi Prokopowicz oraz Tomasz Dobrowolski. Za scenografię odpowiada Barbara Ostapowicz, a za kostiumy Ola Staszko.

„Aż po sufit!” to kreatywna adaptacja  produkcji „Packed to the Rafters”, nadawanej przez telewizję Seven Network. Losy rodzinny Raftersów  były absolutnym numerem jeden wśród australijskich seriali. Do dziś „Packed to the Rafters” ma miano kultowego serialu. Za polskie scenariusze odpowiada zespół scenarzystów pod kierunkiem Marcina Baczyńskiego, scenarzysty filmu „Listy do M.”

ikona