1200 (1000) 2015-07-10 - 2015-07-30

Jedni z Red Bull’em latają inni się wspinają…

W ubiegłym roku gościliśmy w Gdyni światowej klasy extremalnych pilotów, którzy swoje umiejętności prezentowali podczas jednego z etapów Red Bull Air Races. I tak się austriackiej firmie spodobało nasze miasto, że w te wakacje, aż dwukrotnie będzie się z nami bawić. Wprawdzie nie będzie samolotów, ale wydarzenia równie spektakularne. Na pierwsze zapraszamy już 11 lipca. O godz. 14.00 na Darze Młodzieży rozpoczną się zawody Red Bull Slackship. Zawodnicy na taśmie zawieszonej na wysokości 25 metrów nad pokładem żaglowca będą wykonywać widowiskowe akrobacje.

Zawody slackline’owe to zapierające dech w piersiach widowisko. Impreza po raz pierwszy gości w Polsce i właśnie w naszym mieście. Każdy spośród dziesięciu uczestników w trakcie dwuminutowych pokazów akrobacji postara się oczarować publiczność swoimi trikami. Sędziowie zawodów oceniać je będą wg trzech kryteriów: kreatywność, styl i trudność. Upadek z taśmy będzie automatycznie kończył występ zawodnika. Po trzeciej rundzie, do finału, przejdzie pięciu najlepszych, którzy zawalczą o zwycięstwo.

Dyrektor sportowy zawodów, utytułowany slackliner z Niemiec, Lukas Irmler, zadbał o to, by w Red Bull Slackship wzięli udział najlepsi, światowi zawodnicy. Do Gdyni przyjadą oni z trzech różnych kontynentów. Ich sylwetki prezentujemy w eRatuszu: http://www.eratuszgdynia.pl/news/3157

W sierpniu zaś Red Bull zorganizuje w Gdyni 5. Konkurs Lotów. Na rampie startowe w niedzielę 16 sierpnia zobaczymy 40 latających machin. Więcej   w następnych numerach.

Na oba wydarzenia wstęp wolny.

ikona