1200 (1000) 2015-07-10 - 2015-07-30

Klub Filmowy proponuje

W Klubie Filmowym, który swoją siedzibę ma w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, al. Zwycięstwa 96/98 zaprasza w lipcu na następujące filmy:
16 - 21 lipca, o godz. 18.00 - „TWARZ ANIOŁA". Reżyseria: Michael Winterbottom, występują: Kate Beckinsale, Cara Delevingne, Daniel Brühl. Dramat, Wielka Brytania/Włochy/Hiszpania, 2014.
Historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. Zanim powstał film, o tej historii było głośno na całym świecie.
16 - 21 lipca, godz. 20.00 - „NOWA DZIEWCZYNA". Reżyseria: Francois Ozon. Występują: Romain Duris, Anaïs Demoustier, Raphael Personnaz. Dramat, Francja, 2014.
Nowy film François Ozona – twórcy hitu „8 kobiet”, dwukrotnie nominowanego do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes („Młoda i piękna”, „Basen”) oraz zdobywcy Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszy Scenariusz („U niej w domu”). W rolach głównych francuski amant – Romain Duris („Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”, „Smak życia”) oraz Anaïs Demoustier – gwiazda głośnego „Sponsoringu” Małgorzaty Szumowskiej. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Ruth Rendell. Jedną z poprzednich książek autorki zekranizował Pedro Almodóvar („Drżące ciało”). Claire i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi – mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego…
28 - 31 lipca, godz. 18.00 i 20.00 - „LOST RIVER". Reżyseria: Ryan Gosling. Występują: Saoirse Ronan, Christina Hendricks, Eva Mendes. Thriller/fantasy, USA, 2014.
Detroit. Przeklęte miejsce, w którym jedni próbują przetrwać, inni oddają się perwersyjnym fantazjom. Okolicą rządzi Bully, który obcina wargi nożyczkami każdemu, kto mu się sprzeciwi. W domu na przedmieściach katatoniczna staruszka Belladonna zawiesza się w świecie swoich wspomnień. W centrum miasta wyuzdany bankier Dave aranżuje krwawe przedstawienia w nocnym klubie, do którego ściągają tłumy. Zmysłowa Billy spełnia jego psychopatyczne zachcianki, by nie stracić dachu nad głową. Jej starszy syn – Bones pomaga matce, zbierając złom, czym naraża się Bullyemu. Rozumie go tylko Rat – dziewczyna z sąsiedztwa ze szczurem w rękawie. Razem snują się po okolicy. Tylko ona wie, jak to wszystko się zaczęło i jak to wszystko zakończyć. Debiut reżyserski Ryana Goslinga.
Na każdy z filmów bilety wstępu w cenie 10 zł. Więcej informacji na stronie internetowej: www.klubfilmowy.pl

ikona