1200 (1000) 2015-07-10 - 2015-07-30

Po Festiwalu Traffic Design

Za nami kolejna, 5. edycja festiwalu Traffic Design, co w efekcie oznacza 7 nowych murali i rzeźby, które szukają nowego miejsca na stały pobyt. Nie zabrakło także warsztatów, pokazów filmowych i wystaw.  
Ostatni tydzień festiwalu przyniósł realizację Ripo przy ulicy Abrahama 60, a także 1010 przy ulicy Szkolnej 10. Powoli kończą się prace na budynku sądu rejonowego przy ulicy Jana z Kolna 55, ostanie poprawki wykonuje Ikon na Węźle Pokoju.

Jednak w tym roku, to nie murale wiodły prym podczas festiwalu. Obecnie, stowarzyszenie kładzie duży nacisk na estetyzację miasta, wykorzystując do tego nie tylko ściany budynków. Rzeźby Zedza są obecnie w tuBAZIE i czekają na swoje nowe lokalizacje. Zupełnie nowy szyld pojawi się na Placu Kaszubskim 1. Podczas festiwalu powstała Mapa Sentymentalna. Została stworzona przez mieszkańców Gdyni na podstawie wspomnień. Zaprezentowano też typograficzną wystawę kolektywu Typotes, a kilku śmiałków pokusiło się o zupełnie nowe dizajnerskie i oryginalne tatuaże. Większość wydarzeń odbywała się biurze festiwalowym i jego okolicach, czyli w Domku Abrahama.
Stowarzyszenie Traffic Design niedługo powróci na Starowiejską, gdzie dokończy pracę. Dzięki zwycięstwu w konkursie Zmieniaj Świat wokół siebie, prace nad stworzeniem 5 nowych witryn i 5 szyldów zostaną sfinansowane przez organizatora konkursu, czyli bank PBH. Tym razem na warsztat stowarzyszenia zostaną wzięte lokale rzemieślników.

ikona