1200 (1000) 2015-07-10 - 2015-07-30

Zagraj w „Szanowni Państwo i Miasto”!

W sobotę, 18 lipca zapraszamy wszystkich gdynian i gdynianki do gry miejskiej wieńczącej projekt „Szanowni Państwo i Miasto”. Jej scenariusz powstał w oparciu o osobiste wspomnienia mieszkańców Gdyni. Na trasie od Śródmieścia do Dworca Morskiego na wszystkich uczestników gry miejskiej czekają zagadki i zaproszenie do stworzenia własnej mapy wspomnień. Początek o godzinie 11.00 na placu Kaszubskim w Gdyni.
Czy wiecie, gdzie wakacje spędzał Stefan Żeromski? A kto zbudował w Gdyni pierwszy stadion piłkarski? Jakie drogi przywiodły do Gdyni jej obecnych mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania poznacie w czasie miejskiej gry. Do udziału Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza całe rodziny i grupy znajomych.
Gra miejska, to finał trwającego od listopada 2014 roku projektu „Szanowni Państwo i Miasto”, w ramach którego Muzeum zaprosiło gdynianki i gdynian po 55. roku życia do przywołania rodzinnych historii, które doprowadziły do osiedlenia się w Gdyni.
„Szanowni Państwo i Miasto” to część programu [U]czynni Kulturalnie – międzypokoleniowego projektu wolontariatu w Muzeum Emigracji w Gdyni. Projekt został dofinansowany ze środków programu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Podczas finału gry zapraszamy do obejrzenia map wspomnień i poznania ich twórców.
Więcej informacji: www.polska1.pl

ikona