1201 (1001) 2015-07-31 - 2015-08-06

Nowy parking w centrum blisko miejskich atrakcji

W samym centrum Gdyni działa nowy parking. Mieszcząca 180 samochodów hala powstała w ramach budowy Gdyńskiego Centrum Filmowego i znajduje się pod Placem Grunwaldzkim, w pobliżu Teatru Muzycznego i funkcjonującej już kolejki na Kamienną Górę. Wjazd od ulicy Wybickiego.

Parking jest monitorowany oraz przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi prezes Forum Kultury Markos Pagudis. Miejsca postojowe są szerokie, a do hali można zejść schodami lub zjechać windami rozlokowanymi w kilku miejscach. Z parkingu znajduje się bezpośrednie wyjście do Teatru Muzycznego, co na pewno spodoba się widzom przyjeżdżającym na spektakle. I co najważniejsze stawki za postój są najniższe w Gdyni - dodaje.

W sezonie letnim liczba osób docierających do centrum miasta jest znacznie większa, niż w pozostałych miesiącach. W Śródmieściu odbywa się wiele imprez, dlatego miejsca postojowe są bardzo potrzebne. Parking zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Muzycznego, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, ul. Świętojańskiej oraz Bulwaru Nadmorskiego i plaży Gdynia Śródmieście pomaga w rozładowaniu tłoku na miejscach postojowych w centrum miasta.

Opłaty są najniższe w Gdyni. Kierowcy płacą za rzeczywisty czas pozostawienia samochodu, gdyż już od drugiej godziny stawka naliczana jest co 12 minut.

Opłaty za postój:

Bilety jednorazowe:

- za pierwsze pół godziny - 0,50 zł

- za drugie pół godziny - 2,00 zł

- za czas postoju w kolejnych godzinach - 0,50 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju

Abonament miesięczny: 250 zł

Dodajmy, ostatni z trzech elementów inwestycji, czyli Gdyńskie Centrum Filmowe zostanie otwarte 13 września.