1201 (1001) 2015-07-31 - 2015-08-06

Odrzutowe nagrody Red Bulla w konkursie lotów w Gdyni

Przelot odrzutowcem, akrobacje samolotowe, nauka latania. To tylko niektóre z nagród do zdobycia podczas 5. Konkursu Lotów Red Bull w Gdyni. Co tu dużo mówić, konkurs wysokich lotów, to i nagroda odpowiednia.

W konkursie Lotów Red Bull, który odbędzie się 16 sierpnia zobaczymy w 40 różnych maszyn, które lepiej lub gorzej poradzą sobie ze startem w przestworza. Do tej pory pojawiły się projekty: X-winga, czyli myśliwca z Gwiezdnych Wojen, Kłapouchego z Kubusia Puchatka, gitary-giganta, pojazdu w którym poleci ekipa z Toy Story, szufelki z miotełką, czyli widmo wielkiego sprzątania, a także burgera czy nietoperza. Wszystkie zobaczymy po kolei na rampie startowej. Trzy najlepsze ekipy, mają szanse na atrakcyjne nagrody. Na ich zdobycie składają się trzy elementy. To przede wszystkim kreatywność, czyli coś czym muszą się wyróżniać uczestnicy. Za sam projekt, oryginalność, a także wygląd drużyny, można zgarnąć aż 40 punktów. Potem przychodzi pora na 30-sekundową prezentację, której zadaniem jest porwanie publiczności i jury przyznającej za to od 0 do 10 punktów. No i na koniec – długość lotu. Jeden punkt będzie przyznawany za każdy metr, który latająca machina pokona nad wodą. Dlatego w tym przypadku pojazdy o aerodynamicznym kształcie mają bardzo duże szanse.

I nagroda w konkursie, oznacza wyjazd do Salzburga i przelot odrzutowymi samolotami Alpha Jet, a także zwiedzanie Hangaru 7, dla całej załogi lub nagroda pieniężna w wysokości 24.000 zł. II nagroda to wizyta w Pradze i przelot akrobacyjnymi samolotami z drużyną Flying Bulls Aerobatic Team dla całej załogi lub nagroda pieniężna w wysokości 16.000 zł, a III nagrodą jest nauka latania dla całej załogi i osób towarzyszących, czyli łącznie dla 8 osób we Flyspot – tunelu aerodynamicznym w Warszawie lub nagroda pieniężna w wysokości 8.000 zł.

ikona