1201 (1001) 2015-07-31 - 2015-08-06

Odwiedź Domek Żeromskiego w Orłowie

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do odwiedzenia Domku Żeromskiego. Jest to jedyne na Wybrzeżu miejsce pobytu Stefana Żeromskiego, które zachowało się do dziś. Zabytkowy 120-letni obiekt, odrestaurowało społecznie TPO - Organizacja Pożytku Publicznego i go utrzymuje. W sierpniu udostępniany jest do zwiedzania codziennie w godz. 12.00-18.00. Wstęp wolny.

W kawiarni na parterze eksponowana jest wystawa archiwalnych fotografii ukazująca jak wyglądało Orłowo w latach dwudziestych XX wieku, gdy mieszkał tu Stefan Żeromski z córką Moniką i jej mamą Anną, oraz plansze przedstawiające życiorys, twórczość i pobyt pisarza z rodziną w Orłowie. Wystawa w kawiarni na parterze dostępna codziennie w godz. 9.00-20.00.

Na piętrze Domku Żeromskiego (wejście od ul. Zacisznej) TPO przedstawia muzealną formę ekspozycji poświęconą życiu i twórczości pisarza. Odbywają się tu imprezy kulturalne, m. in. wieczory literackie, promocje książek, spotkania edukacyjne, koncerty itp. Ekspozycja na piętrze czynna codziennie w godz. 12.00 - 18.00.

W sali na piętrze (wejście od ul. Zacisznej) codziennie można obejrzeć unikatowy FILM HISTORYCZNY pt. „NARODZINY MIASTA. GDYŃSKI MODERNIZM W DWUDZIESTOLECIU MIĘDZYWOJENNYM”. Promuje on atrakcyjną wystawę pod tym samym tytułem, prezentowaną w Muzeum Miasta Gdyni. Jest to też świetna okazja do zapoznania się z najnowszą propozycją Muzeum „DODAJ HISTORIĘ” skierowaną do obecnych i dawnych mieszkańców Gdyni.  Szczegóły na stronie www.muzeumgdynia.pl

Codziennie w godz. 12.00-18.00 przed Domkiem Żeromskiego Centrum Kultury prowadzi przedsprzedaż biletów na Scenę Letnią w Orłowie. Na terenie ogródka kawiarnianego znajduje się mini skansen łodzi rybackich.

ikona