Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1201 (1001) 2015-07-31 - 2015-08-06

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej w Orłowie

Już po raz dwudziesty Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza na spektakle z morzem w tle na Scenie Letniej w Orłowie.

31 lipca oraz 1 i 2 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na „Jeszcze bardziej Zieloną Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  w reżyserii Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua.

Hermenegilda Kociubińska, Alojzy Gżegżółka, pies Fafik i Osiołek Porfirion to bohaterowie Najmniejszego Teatrzyku Świata, w którym jak w krzywym zwierciadle odbijają się nasze ludzkie słabostki. Liryczno-nastrojowa muzyka Grzegorza Turnaua i groteskowo-śmieszne scenki teatralno-kabaretowe gwarantują niezapomniany wieczór na orłowskiej scenie.

2 sierpnia o godz. 12.00 CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, czyli RODZINNE CZYTANKI NAD MORZEM. Książki swojego dzieciństwa czytać będą Monika, Krzysztof i Julia Babiccy – artyści  Teatru Miejskiego wraz z córką.

Podobnie jak w ubiegłych latach włączamy się w ogólnopolską kampanię zapraszając dzieci i rodziców na RODZINNE CZYTANKI nad morzem. Spotkaniom z literaturą dziecięcą połączonym z warsztatami teatralnymi towarzyszy plebiscyt i konkurs na wspomnienie „kultowej książki mojego dzieciństwa”. Zwycięzca przeczyta jej fragment wraz z aktorami teatru podczas ostatniej RODZINNEJ CZYTANKI  9 sierpnia. Wśród uczestników plebiscytu rozlosowane zostaną natomiast zaproszenia na spektakl „Śnieżka i Krasnoludki” w reżyserii Krzysztofa Babickiego, którego premiera odbędzie się 5 grudnia 2015 roku.

Wstęp wolny.

3 sierpnia o godz. 20.00 w ramach Jazzu na plaży najbardziej zmysłowy głos polskiej wokalistyki jazzowej, czyli KRYSTYNA STAŃKO TRIO.

Krystyna Stańko – śpiew, Dominik Bukowski – wibrafon, Piotr Lemańczyk - kontrabas.

Artyści współpracują ze sobą od wielu lat, co zaowocowało nagraniami płytowymi, koncertami w kraju i poza jego granicami. O oryginalności TRIO decydują niezwykłe umiejętności muzyków, niepowtarzalne brzmienie  złożone z kontraltu, wibrafonu,  i kontrabasu , a także ich wzajemne relacje. Wspólnie potrafią  stworzyć muzyczną przestrzeń, w którą słuchacz czuje się zaproszony , aby delektować się dźwiękiem, nastrojem i dobrą energią. Każdy koncert stanowi wielkie, niezapomniane  przeżycie zarówno dla muzyków, jak i dla słuchaczy.

4 sierpnia o 20.00 zapraszamy na „Dar Pomorza” na sztukę Pawła Huellego  „Żółta Łódź Podwodna” w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

„Rzecz rozpoczyna się współcześnie – otwierają całą historię dwie starsze panie – Polly i Molly. Obie są już – mówiąc delikatnie – leciwe. Pensjonariuszki zakładu opieki społecznej. Wyraźnie biedne, ale nie pozbawione dawnych ambicji. Należały – wyjaśnijmy to od początku – do tak zwanych groupies – dziewcząt – fanek Beatlesów, szalonych nastolatek, które – w latach chwały zespołu – budowały jego niebywałą sławę i sensacje wokół poszczególnych członków” - tak rozpoczyna się najnowsza sztuka Pawła Huellego.  Czy ich wspomnienia pomogą rozwikłać tajemnicę sukcesu Beatlesów, rozpadu zespołu i jednej z największych zbrodni w branży muzycznej - zabójstwa Lennona?

5 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na komedię Yasminy Rezy „Bóg mordu” w reżyserii Tomasza Mana.

Trzymająca w napięciu czarna komedia pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów, na podstawie której powstał głośny film Romana Polańskiego zatytułowany „Rzeź”. Oto dwa małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie między ich nastoletnimi synami, wskutek którego jeden z nich stracił dwa przednie zęby. Zwyczajne spotkanie, nie wiadomo kiedy przerodzi się w piekło oskarżeń i wzajemnych pretensji, podczas którego bohaterami wyraźnie zawładnie tytułowy „bóg mordu”.

6 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na Koncert jubileuszowy z okazji XX-lecia Sceny Letniej w Orłowie - PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO w reżyserii Rafała Kowala.

Kabaretowo – musicalowe i absurdalno – oniryczne widowisko w morsko – księżycowej scenerii. Okazja do fantastycznej zabawy z ekscentrycznymi artystami tropem najgłośniejszych przedstawień Sceny Letniej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Na nowo wybrzmią kultowe sceny z przedstawień takich jak „Trans – Atlantyk”, czy „Iwona, księżniczka Burgunda”, a zabrzmią wielkie przeboje, takie jak „Nie przerywajcie zabawy”, „S.O.S.”, „Rodzina”, „Ja się boję sama spać”, „Tango Anawa”, „Świecie nasz”, czy tytułowa „Piosenka jest dobra na wszystko”. 

ikona