1201 (1001) 2015-07-31 - 2015-08-06

Zostań producentem filmowym w Gdyni

Gdyńska Szkoła Filmowa rozpoczęła rekrutację na 2-letnie Studium Producentów Form Audiowizualnych. W ciągu czterech semestrów, studenci nauczą się między innymi: organizować produkcję filmową, telewizyjną i produkcję interaktywną. Wszystko to, pod okiem wykładowców gdyńskiej filmówki i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Gościnnie pojawią się ludzie znani z filmu, mediów i zarządzania.

Studia na nowym kierunku przydadzą się każdemu, kto już wie, że rewolucja technologiczna postępuje w szalonym tempie i specjalizacja tylko w jednym obszarze, to dzisiaj za mało, by odnieść sukces zawodowy. Umiejętność szerokiego myślenia, cross-mediowego planowania produkcji i promocji staje się najbardziej pożądaną wartością w szeroko rozumianym showbiznesie. Świat filmu i gier zaczyna się przenikać. Tradycyjne formy przekazu tekstu w prasie, dźwięku w radio i obrazu w telewizji znajdują wspólny mianownik w postaci kanału zwrotnego w relacji z odbiorcą, a wszystkie media stają się dostawcami treści na żądanie, w miejscu i czasie, o którym nie decyduje już nadawca. Czas, w którym linia podziału między nadawcą a odbiorcą treści była jasna i klarowna odszedł dekadę temu do lamusa. Dziś widz, czytelnik, słuchacz współtworzy przekaz, stając się nadawcą i współtwórcą nowych treści i nowych mediów – tłumaczy Kamil Przełęcki dyrektor programowy studium.

Dlatego ważne jest poznanie zasad, a także zrozumienie różnic i podobieństw tkwiących w procesie tworzenia filmu, programów telewizyjnych, gier komputerowych czy interaktywnych form promocji. Proponujemy połączenie tradycji z nowoczesnością, poprzez splecenie ze sobą klasycznych zasad zarządzania i biznesu z możliwościami oraz specyfiką nowych mediów cyfrowego świata kultury i rozrywki – podkreśla Kamil Przełęcki.

Studium jest też okazją do wymiany poglądów, spostrzeżeń i opinii z wykładowcami, posiadającymi w swoim bogatym życiorysie zawodowe sukcesy w dziedzinie filmu, telewizji, produkcji gier i interaktywnej promocji.

Rekrutacja potrwa do 10 września. Więcej informacji na stronie www.gsf.pl