UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1206 (1006) 2015-09-11 - 2015-09-17

Głosujmy na gdyńskie Eko Inwestycje Pomorza

Dwie gdyńskie inwestycje nominowane są w I edycji plebiscytu „Eko Inwestycje Pomorza 2015”. Do 20 września sms-owo można głosować na „Zagospodarowanie terenu Placu Grunwaldzkiego wraz z budową kolejki torowej na Kamienną Górę i budową siedziby Gdyńskiego Centrum Filmowego z parkingiem podziemnym” oraz „Ochronę wód Zatoki Gdańskiej – budowę i modernizację systemu odprowadzania wód opadowych”.

Plebiscyt ma na celu promocję inwestycji i działań proekologicznych realizowanych przez lokalne samorządy, instytucje i firmy, w czasie 25-lecia samorządności woj. pomorskiego. Tylko w ciągu ostatnich lat na tego typu przedsięwzięcia WFOŚiGW w Gdańsku  przeznaczył dofinansowania w wysokości ponad 1 miliarda zł.

W kategorii I (edukacja-ekologiczna) nominowany jest projekt: „Zagospodarowanie terenu Placu Grunwaldzkiego wraz z budową kolejki torowej na Kamienną Górę i budową siedziby Gdyńskiego Centrum Filmowego z parkingiem podziemnym pod Placem Grunwaldzkim w Gdyni” - aby zagłosować wyślij SMS o treści edu.14 pod numer 71466 (koszt SMS-a 1.23 zł z VAT).

W kategorii II (wysokonakładowe inwestycje ekologiczne) nominowany jest projekt: „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej – budowa  i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych” - aby zagłosować wyślij SMS o treści eko.19 pod numer 71466 (koszt SMS-a 1.23 zł z VAT).

Szczegółowy opis gdyńskich inwestycji dostępny jest na stronie http://www.miastonaplus.pl/wiadomosci/gdynia-plac-grunwaldzki-i-ochrona-wod-zatoki-gdanskiej-w-plebiscycie-eko-inwestycja-pomorza/

Aktualny ranking  znajduje się na stronie http://www.miastonaplus.pl/  oraz na profilu  https://www.facebook.com/MiastoNaPlus. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec września.

Nad Plebiscytem patronat honorowy objął Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego.

Warto dodać, że nasze miasto, na dzień  9 września w kategorii pierwszej prowadziło, natomiast w drugiej zajmowało IV miejsce.