Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1206 (1006) 2015-09-11 - 2015-09-17

Kilonia i Gdynia - 30 lat razem dla lepszej jakości życia mieszkańców

W związku 30. rocznicą podpisania umowy o współpracy miast Gdyni i Kilonii (Niemcy), oba samorządy realizują wspólnie projekt pn.: Partycypacja obywatelska i innowacje społeczne – nowy wymiar partnerstwa miast. Jubileusz 30-lecia współpracy  Gdyni i Kilonii.  Projekt wspierany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie.
W ramach obchodów jubileuszowych zapraszamy mieszkańców do obejrzenia spektaklu gościnnego w języku niemieckim w wykonaniu teatru kilońskiego Die Komödianten pt. Der Kleine Prinz (Mały Książę) na scenie Centrum Kultury w Gdyni 12.09.2015 r. o godz. 18.00.
Wstęp jest bezpłatny – na podstawie zaproszeń, które można odebrać w CultureBoxie przy ul. Świętojańskiej 30 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 19.00, w weekendy w godz. 11.00 – 16.00.
W niedzielę, 13.09.2015 r. w Parku Kilońskim w Gdyni Chyloni w godz. 13.00 – 18.30 odbędzie się festyn rodzinny dla mieszkańców, podczas którego przewidziano wiele atrakcji dla uczestników, w tym:
- pokazy zumby wraz z nauką dla publiczności
- pokazy kendo, pokazy rugby, oraz występy cheerleaderek,
- występy iluzjonisty,
- występy animatorów teatru kilońskiego Die Komödianten,
- konkursy z nagrodami o Niemczech oraz miastach siostrzanych Gdyni i Kilonii,
- koncerty zespołów muzycznych:
godz. 14.00 i 17.45 „Dobre Wiadomości”,
godz. 15.00 i 17.00 Nico Chavez z zespołem z Kilonii.
Pozostałe atrakcje to  zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży, w tym warsztaty decoupage, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, robotyka dla dzieci i młodzieży, symulatory wyścigów samochodowych, malowanie twarzy, balonowe kreacje oraz wielkie bańki mydlane. Podczas festynu czynne będzie stoisko z materiałami promocyjno-turystycznymi Kilonii.
W poniedziałek, 14 września w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym Gdynia odbędzie się spotkanie, podczas którego mieszkańcy naszego miasta oraz Kilonii wymieniać będą się doświadczeniami i pomysłami w zakresie nowatorskich rozwiązań społecznych, innowacyjnych strategii i metod działań, tak aby mieszkańcom obu miast żyło się lepiej i wygodniej. Dyskutować będą  o innowacyjnych rozwiązaniach dla seniorów i młodzieży.
Panel dyskusyjny pt. „Partycypacja obywatelska i innowacje społeczne – nowy wymiar partnerstwa miast” organizowany jest  w ramach obchodów 30-lecia współpracy miast siostrzanych Gdyni i Kilonii. Odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (budynek III) w Sali E w godz. 11.00 – 15.30.
Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się przedstawiciele gdyńskich instytucji, organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kilonii odpowiedzialni za sprawy społeczne, zdrowie, mieszkalnictwo i sport.
Podczas panelu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami w zakresie partycypacji obywatelskiej i innowacji społecznych dla seniorów i młodzieży wdrożonymi w Gdyni i Kilonii, omówione zostaną możliwości wymiany doświadczeń między zainteresowanymi organizacjami z obu miast partnerskich oraz realizacji wspólnych projektów. Program wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej:
http://ppnt.pl/pl/wydarzenia/2015/9/14/partycypacja-obywatelska
Wstęp wolny.
W poniedziałek, 14.09.2015 r. o godz. 18.00 w Szkole Muzycznej w Gdyni (ul. Biskupa Dominika 13A) odbędzie się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Gdyni oraz Szkoły Muzycznej w Kilonii.
Wstęp bezpłatny.