UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1206 (1006) 2015-09-11 - 2015-09-17

Mecz towarzyski w futbolu amerykańskim Polska - Belgia

W sobotę 12 września na Stadionie Miejskim w Gdyni przy ul Olimpijskiej 5, w towarzyskim meczu międzypaństwowym zmierzą się drużyny futbolu amerykańskiego Polski i Belgii. Bilety w cenie 10 złotych są już w sprzedaży.

Cieszymy się, że najlepsi futboliści w kraju znów spotkają się na Stadionie Miejskim w Gdyni - mówił po konferencji prasowej w Warszawie Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. To właśnie Gdynia jest domem Mistrzów Kraju Seahawks i to na tym obiekcie, który w głosowaniu kibiców uzyskał tytuł Super Stadionu 2015, rozgrywany był IX SuperFinału PLFA w 2014 roku - czekamy na futbolowe emocje na najwyższym poziomie - dodał.

Obie reprezentacje są w początkowej fazie swojego rozwoju. Dla reprezentacji Polski nadchodzący sparing będzie dopiero trzecim meczem międzynarodowym w historii. Eliminacje składają się z jednego meczu w parach, które wytypowała Europejska Federacja Futbolu Amerykańskiego - IFAF Europe. Typowanie przebiegło w dwóch etapach - zespoły, które mają wystąpić w eliminacjach rozstawiono pod względem międzynarodowego rankingu - pięć lepszych drużyn zostało automatycznie gospodarzami spotkań. Pozostałe pięć zespołów dopasowano pod kątem geograficznym, stąd poza wspomnianymi parami Czechy - Polska, Holandia - Belgia, Rosja - Norwegia odbędą się mecze Serbia - Węgry, Szwajcaria - Słowacja oraz Hiszpania - Izrael.

O godz. 16.00 otwarte zostaną bramy Stadionu Miejskiego, a na godz. 16.45 zaplanowano początek ceremonii przedmeczowej, o godz. 17.15 pierwszy wykop.

Reprezentację Polski prowadzi Amerykanin Brad Arbon, który jest obecnie jednym z najbardziej utytułowanych trenerów futbolu amerykańskiego w Europie. W składzie biało-czerwonych, nie zabrakło gdyńskich Seahawks, czyli: Sebastiana Krzysztofka, Macieja Suchanowskiego, Jakuba Krysteckiego, Łukasza Miotke, Tomasza Peciaka, Arkadiusza Cieśloka, Huberta Chudego, Pawła Fabicha i Jakuba Mazana.

Reprezentacja narodowa na mecz Polska - Belgia:

http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_105354.html

Bilety na mecz Polska - Belgia w cenie od 10 PLN są dostępne w sprzedaży na stronach Kup Bilet i EVENTIM.