Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1206 (1006) 2015-09-11 - 2015-09-17

Propozycje Gdynia InfoBox

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza:

-  w sobotę i niedzielę, 12 i 13 września w godz. 12.00-18.00 na FranciszkaART  - Instalacje/Galeria/Warsztaty.

Wydarzenie w ramach obchodów roku Franciszki Cegielskiej. Artyści Krzysztof Narewski i Marek Looney Rybowski zaprezentują nowoczesną galerię, wykorzystując odzyskane elementy drewna i rzeczy z recyklingu. Powstałe meble, elementy małej architektury, staną się nośnikiem dla przedstawienia archiwalnych zdjęć oraz myśli z życia Franciszki Cegielskiej. Podczas warsztatów będzie można między innymi pomalować, a następnie odbić szablony z ilustracjami upamiętniającymi rok Franciszki Cegielskiej na ekologicznych torbach.

Przed InfoBoxem.

- w poniedziałek, 14 września o godz. 18.00 - Czy ta Gdynia czyta - uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród

Sala, I p.

- we wtorek 15 września o godz. 16.30 Filmowa Świętojańska - w Małym Kinie z MM Projekt - warsztaty: „Jak powstało kino”.

Uczestnicy wspólnie prześledzą historię wynalazków, które doprowadziły do powstania kina. Przyjrzą się fotografii, a także pierwszym ruchomym obrazom. Poznają zasadę działania kinematografu. Organizatorzy zaprezentują też, jak zmieniały się nośniki filmowe i sposoby wyświetlania filmów na przestrzeni dziesięcioleci oraz jak wyglądały pierwsze filmy i kim byli ich twórcy. Na zajęciach pojawią się również ciekawe rekwizyty – m.in. zabawki optyczne i stare projektory filmowe. Sala, I p.

- w środę, 16 września o godz. 18.00 - Gdyński Chór Kameralny - próba otwarta.

Sala, I p.

- w czwartek, 17 września o godz. 17.30 -  Od pomysłu do biznesu - Gdynia Kreatywna. Cykl bezpłatnych szkoleń Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, wspierający przedsiębiorczość w obszarze sektorów kreatywnych w Gdyni. Ewelina Kustra opowie o tym „Jak stworzyć dobry koncept w branży kreatywnej?”

Sala, I p.

Wystawy:

- Profesor Zbigniew Kupiec – Architekt z Gdyni

- Moda uliczna - wystawa zdjęć Szymona Brzóski, autora bloga stylestalker.net

Moda uliczna (ang. street fashion) to określenie, które opisuje fotografię mody dokumentującą styl ludzi złapanych na ulicach miast. Szymon jeździ po świecie i szuka inspirujących osób, które fotografuje, a potem publikuje na swoim blogu.

Prace można oglądać do 20 września.

Sala, I p.

ikona