1206 (1006) 2015-09-11 - 2015-09-17

Związek YMCA Gdynia zaprasza na zajęcia i do współpracy

Niedawno opisywaliśmy kolejną perłę gdyńskiego modernizmu – budynek przy ul. Żeromskiego 26, siedzibę gdyńskiego oddział Związku Młodzieży Chrześcijańskiej „Polska YMCA” (Ratusz nr 1203). Związek powstał w 1932 roku. Jednak zdelegalizowany przez władze komunistyczne reaktywował swoją działalność dopiero w 1991 roku i od tego czasu oferuje w centrum miasta, niedaleko Placu Kaszubskiego,  szeroką gamę zajęć zarówno dla młodych jak i seniorów.

Co roku przygotowuje nową ofertę, kontynuując niektóre programy od wielu lat, inne zaś wprowadzając po raz pierwszy. Karate, kickboxing, capoeria, malarstwo, kursy gitarowe, warsztaty teatralne, plastyka czy też taniec towarzyski, rytmika lub balet to tylko niektóre z przykładów  zajęć, jakie odbywają się przy ulicy Żeromskiego 26.

Związek udostępnia także swoją siedzibę na organizację imprez kulturalno-rozrywkowych, m.in. odbywa się tam festiwal teatralny R@PORT czy Festiwal Gier Planszowych GRAMY. Współpracuje z wieloma instytucjami samorządowymi i prywatnymi (MOPS, Fundacja Tesco Dzieciom, Zespół Szkół Specjalnych w Gdyni nr 17 itd.).

W tym roku, już po raz 12, trwają zapisy na zajęcia dla seniorów. Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Każdy znajdzie coś dla siebie: zielarstwo, historia najnowsza państw Azji Wschodniej i Pacyfiku, socjologia społeczna, fotografia cyfrowa, plastyka, rysunek, brydż, piosenka biesiadna, SOS Głos!, gimnastyka ogólnokondycyjna, zajęcia komputerowe, florystyka czy zagadki i łamigłówki, to tylko przykładowe zajęcia które proponuje słuchaczom i uczestnikom zajęć.

YMCA GDYNIA organizuje także wycieczki, wyjścia w plener. Przygotowuje zabawy, bale integracyjne czy słynne Gdyńskie Dyktando dla Seniorów.  Zapisy do Gdyńskiej Akademii Srebrnego Wieku startują14 września i trwać będą do końca miesiąca w godzinach od 9.00 do 14.00.

Szczegółowe informacje na temat działalności YMCA na stronie: www.gdynia.ymca.pl   dla seniorów: www.seniorzy.ymca.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/YmcaGdyniaOgniskoCentrum